Rozrywka i wypoczynek » Sport

Siłownia w sezonie jesienno - zimowym

Siłownia w sezonie jesienno - zimowym
Zobacz więcej zdjęć »
Po ciepłym lecie, trudno przyzwyczaić się do zimnych dni wieczorów. Co więc z treningami na siłowni i dietą? Czy to wszystko musi się tak drastycznie zmienić? Napewno nie drastycznia ale zasady treningu i diety musza ulec kilku zmianom.

Zacznijmy od planu treningowego. Jesli ustaliłeś swój plan na lato, napewno znalazł się w nim element treningu na rzeźbę bo jak wiadomo, trudno w lece złapać masę mięśniową lub poprost przytyć. W zimę najlepej postawić na trening mieszany, ponieważ jeśli zdecydujemy się na "trening na masę" możemy niepostrzeżenie roztyć się i czeka nas walka z nadwagą - najgorszy problem jest z zrzuceniem otyłości brzucha. Trening mieszany nie jest z góry ustalony i nie ma na niego regułki - ustalasz go sam według samego siebie, swoich mozliwości i potrzeb. Chodzi o to, że dzielisz dni treningowe na treningi na rzeźbe i treningi na masę. Możesz stosować program tygodniowy - jeden tydzień masa - nastęny rzeźba i tak przez cały czas. Co powinno znależć się w planie treningowy na okres zimy? Te same ćwiczenia co zawsze! Trening mieszany napewno podtrzyma przez okres zimy naszą wytrzymałośc i siłę.

Co z dietą? Też należy ją zmienić dokładając przyjazne dla nas tłuszcze oraz więcej węglowodanów. Jeśli stosujesz kreatynę to napewno będzie Ci ciężko utrzymać ten sam poziom spożywania płynów co w okresie letnim - oczywistymi powodami są infekcje gardła. Dlatego można zamiast płynów dorzucić owoce - najlepiej winogrona. Zima jest testem dla naszego organizmu, więc nie warto ryzykować - musimy uważać po treningach na przeziębienie a w diecie na zimnie posiłki i plyny. Proponuję wszystki spożywanie większej ilości mięsa oraz produktów mlecznych. Profilaktycznie można stosować witaminę C, rutinoscorbin i witaminę B6.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »