Firma » Praca

Skuteczny outplacement w polskich firmach

Skuteczny outplacement w polskich firmach
Zobacz więcej zdjęć »
Zwolnienie z pracy nigdy nie jest rzeczą przyjemną zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Dlatego też już prawie co druga polska firma, w celu minimalizowania negatywnych skutków rozstania z podwładnym, decyduje się na skorzystanie z tak zwanego zwalniania monitorowanego, czyli outplacementu

Mimo, że projekty z zakresu outplacementu są w Polsce zwykle kojarzone ze zwolnieniami grupowymi, to jak wynika z najnowszych badań krajowego rynku przeprowadzonych na zlecenie firmy DBM Polska, w czasie ostatniego roku dwukrotnie wzrosła liczba firm korzystających z usług outplacementu. Dobrą wiadomością jest także to, że w realizacjach projektów Warszawę doganiają pozostałe regiony Polski.

                                                      

„Zmiany które nastąpiły w Polsce w zakresie stosowania tego typu rozwiązań są ogromne. Poprzednie badania przeprowadzone w 2005 roku pokazały, że 25% ankietowanych firm korzystało z usługi outplacement, obecnie 48% realizuje takie programy. Wynik ten ogromnie nas zaskoczył” – komentuje Agnieszka Jagiełka, Partner Zarządzający DBM Polska.

 

Outplacement zwany także „programem łagodnych odejść” realizowany jest w Polsce od lat 80-tych. Rozwiązania takie stosuje się głownie w dużych firmach z kapitałem zagranicznym. „Nadrzędnym celem zwolnień monitorowanych jest zachowanie poprawnych relacji między pracodawcą a pracownikiem. Pozwala to szefowi  zachować dobrą opinię, a podwładnemu ułatwia znalezienie nowego zatrudniania” Monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

 

Badanie rynku usług outplacementowych w Polsce przeprowadziła w pierwszym kwartale 2011 roku na zlecenie DBM Polska firma Syntetos New Market Research. W badaniu wzięło łącznie udział 500 firm z całego kraju.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonsterPolska.pl
http://monsterpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »