Zdrowie » Medycyna
“Ślimakowe Rytmy” na Międzynarodowy Dzień Muzyki
Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Laureaci Międzynarodowego Festiwalu Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu “Ślimakowe Rytmy” wezmą udział w Koncercie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Koncert odbędzie się 1 października 2016 r. o godz. 17.00.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” to autorski projekt profesora Henryka Skarżyńskiego, który w 1992 roku jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej. To również pomysł Profesora na pokazanie szerokiej publiczności talentów muzycznych osób przywróconych do świata muzyki dzięki postępowi w nauce i medycynie.
Koncert edukacyjny podzielony jest na dwie części. W pierwszej części wystąpią festiwalowi laureaci I i II Festiwalu organizowanego przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.
Koncert ma pokazać zachodniopomorskiej publiczności, że muzyka nie zna ograniczeń. Najlepszym na to dowodem są uczestnicy Festiwalu, którzy po wszczepieniu implantu nie tylko bez problemów komunikują się ze światem, ale też grają na przeróżnych instrumentach, śpiewają oraz komponują własne utwory.
W koncercie wystąpią następujący laureaci: Olaf Kaca – perkusja, Estera Łabiga – Flet poprzeczny, Weronika Niczyporuk – śpiewa, Grzegorz Płonka – fortepian oraz Daria Władzińska – skrzypce.
Laureaci zaprezentują głównie klasyczny repertuar. Przypomną nam też festiwal, ponieważ przed występem każdego laureata, poznamy ich historię medyczną oraz artystyczną za sprawą projekcji krótkich filmów przygotowanych z tej okazji. Instytucją wspierającą Laureatów Festiwalu jest Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach.
Natomiast Podczas II części koncertu wystąpią zarówno osoby, które od lat goszczą na scenie Filharmonii, czyli Zespół Szczecin Young Percussion, jak również debiutanci – wolontariuszki Filharmonii w Szczecinie. Podczas tej części koncertu usłyszymy kompozycje Jacka Wierzchowskiego – Dyrygenta Koncertu, inspirowane tekstami Grzegorza Wasowskiego autora wierszowanej publikacji o historii muzyki, którą Filharmonia wydała w maju 2016 r. Oprawę Muzyczną tej części koncertu zapewni Szczecińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna SMOK.
Dodatkowych informacji udziela: Barbara Kaczyńska tel. 530 847 955
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
iwonamichalowska
|
Komentarze (0)