Gospodarka » Żywność

Soki owocowe i warzywne - ważny element zdrowej diety

Soki owocowe i warzywne - ważny element zdrowej diety
Zobacz więcej zdjęć »
Napoje to ważny element naszej diety, do tych najzdrowszych zalicza się wodę mineralną, zieloną herbatę oraz soki owocowe.

Wybierając sok owocowy powinniśmy dokładnie przyjrzeć się jego opakowaniu, możemy bowiem zupełnie przypadkiem kupić napój który z sokiem ma niewiele wspólnego. Poza prawdziwymi sokami owocowymi na sklepowych półkach znajdziemy też napoje oraz nektary, większość z nich zawiera duże ilości wody oraz cukru. W napojach znajdują się różnorodne aromaty i substancje słodzące, 100% soki owocowe nie potrzebują takich dodatków- są słodkie ponieważ wyprodukowano je z naturalnie słodkich owoców.

Dietetycy często przypominają, że w naszej codziennej diecie powinno znaleźć się przynajmniej pięć porcji owoców i warzyw, szklanka pełnowartościowego soku owocowego lub warzywnego może z powodzeniem zastąpić jedną z tych porcji.

W naturalnych sokach znajdziemy witaminy oraz substancje, które usprawnią pracę naszego organizmu, np. błonnik. Dobrym rozwiązaniem jest też samodzielne przygotowywanie soków, wówczas możemy mieć pewność, że nie będą zawierały konserwantów.

Soki poza tym, że gaszą pragnienie i wzbogacają dietę mogą stanowić ważny element profilaktyki wielu chorób, np. sok z buraków korzystanie wpływa na skład krwi, zmniejsza też ryzyko chorób układu pokarmowego. Osobom chcącym poprawić funkcjonowanie serca poleca się regularne picie soku z pomidorów, zawiera on potas oraz witaminy A i C. Doskonałym źródłem witamin jest sok z marchwi, znajdziemy w nim witaminy A, B1, B2, B12, PP, K i E. Dla osób mających problemy z układem pokarmowym znakomitym urozmaiceniem diety będzie sok z kapusty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »