Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Sposób na piękne nogi

Sposób na piękne nogi
Zobacz więcej zdjęć »
Poza skłonnościami genetycznymi, defektem urody naszych nóg stają się: zbyt mała porcja ruchu, niewygodne obuwie, długie wygrzewanie się w pełnym słońcu, kilogramy zjadanych słodyczy i zakładanie nogi na nogę. Czynniki te sprzyjają powstawaniu cellulitu, pękaniu naczynek i opuchnięciom.

RUCH W PRACY - jest najważniejszy dla utrzymania nóg w dobrej kondycji, zwłaszcza gdy cały dzień pracujesz w pozycji siedzącej lub stojącej. Aby uniknąć pajączków, a w przyszłości żylaków, podczas pracy rób krótkie, ale częste przerwy - idź na krótki spacer, zdejmij obuwie i poruszaj samymi stopami, raz w górę raz w dół, zrób masaż stóp, korzystając z drewnianego masażera.

UPRAWIAJ SPORTY - przynajmniej 2 razy w tygodniu powinnaś jeździć na rowerze, biegać, chodzić na basen. Zapomnij o windzie - nic lepiej nie pobudza krążenia krwi w nogach i wzmacnia ich mięśnie, jak chodzenie i bieganie po schodach. W wolnej chwili skacz na skakance. Jeśli aura nie zachęca do wyjścia z domu, zrób rowerek „na sucho" - połóż się na plecach i przebieraj w powietrzu nogami.

ZIMNA WODA ZDROWIA DODA - nogi nie lubią ani gorącego powietrza, ani gorących kąpieli i zabiegów rozgrzewających. Najlepiej czują się w zimnej wodzie. Dlatego każdy prysznic, który możesz rozpocząć od delikatnego masażu nóg sizalową szczotką zakończ polaniem ich zimnym strumieniem.

KOSMETYKI I NAWILŻANIE - po każdym prysznicu lub kąpieli zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry nóg, która najczęściej jest przesuszona. Najlepszym rozwiązaniem będzie delikatny balsam lub masło do ciała. Jeśli po całym dniu twoje nogi są spuchnięte i obolałe - smaruj je chłodzącymi kremami np. z wyciągiem z kasztanowca.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »