Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Sposoby na jesienną apatię

Sposoby na jesienną apatię
Zobacz więcej zdjęć »
Zmiana czasu z letniego na zimowy powoduje, że dzień staje się coraz krótszy. Zaczyna brakować promieni słonecznych i ciepła. Przez kilka miesięcy otacza nas szarość. Pojawia się senność, znużenie i apatia. Jak sobie radzić ze skutkami nadejścia jesieni?

Za zmęczenie i senność odpowiedzialna jest melatonina – inaczej zwana hormonem snu, który wytwarza się głównie w ciemności i w nocy. Niedosyt światła słonecznego powoduje również produkcję serotoniny, czyli substancji przyczyniającej się do stanów depresyjnych. By zapobiegać takim dolegliwościom, można stosować sprawdzone i skuteczne sposoby przeciwdziałające jesiennej chandrze.

Po pierwsze: dieta

Musi być ona bogata w odpowiednie substancje, które poprawiają nasze samopoczucie: podstawa to magnez. Występuje on w produktach pełnoziarnistych, kaszy gryczanej, zarodkach pszennych, soi, białej fasoli. Magnez zawierają               także orzechy włoskie, laskowe, pistacjowe. Źródła tego mikroelementu należy szukać          również  w czekoladzie, najlepiej gorzkiej. Jedna cząstka tego produktu zawiera od 6 do 9 mg magnezu. Wskazane będą też pestki dyni, płatki otrąb, szpinak i banan. Zbilansowana dieta powinna także obfitować z kwas omega-3, czyli tzw. nienasycony kwas tłuszczowy. Łatwo go znaleźć w produktach rybnych, oleju rzepakowym i pestkach.

Po drugie: sport

Plucha za oknem wcale nie musi przeszkadzać w byciu aktywnym fizycznie. Do wyboru jest co najmniej kilka opcji: można chodzić na basen, na siłownię, zapisać się na zajęcia fitness. Niebawem nadejdzie zima, która również pozwoli nam skorzystać z białego szaleństwa. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, które pomagają eliminować złe samopoczucie.

Po trzecie: terapia światłem

Leczniczą moc światła można wykorzystywać na kilka sposobów. Można wychodzić na spacer za dnia, można oświetlić pomieszczenie, w którym spędza się najwięcej czasu, można odsłonić okna i wpuścić więcej promieni słonecznych.

Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z światła podczerwonego, które znajduje się w profesjonalnym urządzeniu: w bioharmonizerze fotonowym V-V. Dzięki wysyłanym falom  światła podczerwonego w odpowiednich częstotliwościach urządzenie fotonowe harmonizuje stany emocjonalne, poprawia sen, pomaga walczyć ze stresem. By taka terapia światłem przyniosła pożądane efekty, bioharmonizer fotonowy V-V najlepiej aplikować na splecie słonecznym i odcinku lędźwiowym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »