Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Studia dla dyrektorów
Wyższa Szkoła Logistyki od lat kształci na studiach podyplomowych Menedżer Logistyki, przeznaczonych tylko dla ludzi posiadających praktykę na stanowiskach kierowniczych związanych z logistyką.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Zarządzanie operacyjne przedsiębiorstwem i łańcuchem dostaw - Menedżer Logistyki” – to kierunek specjalnie dla tych, którzy posiadają już doświadczenie w zarządzaniu firmą, ale chcą pogłębić swoją wiedzę specjalistyczną. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu właśnie dla nich opracowała program studiów podyplomowych. I tak, od pięciu lat w uczelnianych ławach zasiadają kierownicy, dyrektorzy, analitycy
i planiści największych polskich przedsiębiorstw.
WSL kształci menedżerów logistyki dla takich firm jak: Philips Lighting Poland, Cemex Polska, Volvo Polska, czy Unilever Polska.
- Ukończenie tych studiów pozwala mi na łatwiejsze funkcjonowanie
i sprawniejsze zarządzanie dużymi zespołami ludzkimi – mówi Jacek Lachór, dyrektor centrum operacyjnego Północ ArchiDoc i absolwent studiów podyplomowych WSL. – Mogę aktywniej uczestniczyć w rozwoju firmy, a dzięki zajmowanemu stanowisku, nowe umiejętności wykorzystuję w praktyce. Przekłada się to oczywiście, na lepszą jakość projektów logistycznych – dodaje.
Studia trwają dwa semestry. W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: prawo, ekonomia i marketing, zarządzanie strategiczne i operacyjne zarządzanie logistyką, zarządzanie kosztami procesów logistycznych, controlling operacyjny i planowanie finansowe i inne. Ta różnorodność zagadnień pozwala słuchaczom w krótkim czasie opanować nie tylko zasady zarządzania przedsiębiorstwem, ale także metody sterowania procesami biznesowymi tak, by te szybko, skutecznie
i elastycznie reagowały na wszelkie zmiany zachodzące na rynku.
Program opracowany został wraz ze specjalistami z Instytutu Logistyki
i Magazynowania w Poznaniu i zgodny jest z wytycznymi European Certification Board for Logistics /ECBL/.
- Przedmioty są tak dobrane, że układają się w skondensowany zasób informacji, niezbędny dla funkcjonowania menedżera zarówno w wielkiej korporacji, jak i w małym przedsiębiorstwie – twierdzi Jacek Lachór.
Słuchaczom, poza świadectwem ukończenia kierunku „Menedżer Logistyki”, Uczelnia oferuje możliwość przygotowania się do egzaminu organizowanego przez Europejskie Towarzystwo Logistyczne /ELA/ na poziomie - Certificate in Logistics Senior Level.
Popularność studiów podyplomowych „Menedżer Logistyki” na WSL dowodzi, że człowiek niezależnie od tego czy jest księgowym czy dyrektorem – kształci się przez całe życie. Każdy kto to rozumie, stale poszerza swoją wiedzę, zdobywa doświadczenie i osiąga rynkowy sukces.
Nadesłał:
kmatysik
|
Komentarze (0)