Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Studia podyplomowe CSR

Studia podyplomowe CSR
Zobacz więcej zdjęć »
Ruszył kolejny nabór na studia podyplomowe z zakresu „Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu” w WSP TWP w Warszawie. Studia są efektem doświadczeń zebranych przez Uczelnię w ramach prac naukowych nad zagadnieniem CSR oraz stanowią kontynuację cyklu studiów współfinansowanych z środków UE.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie prowadzi Projekty „Społecznie odpowiedzialna uczelnia” oraz „Przedsiębiorcza Uczelnia”, w ramach których realizuje prace naukowe nad tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu oraz od 2009 roku,  studia podyplomowe z tego zakresu. Oba Projekty są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  

W ramach Projektu „Społecznie Odpowiedzialna Uczelnia” upowszechniana jest wiedza o problemie społecznie odpowiedzialnego biznesu w środowisku biznesu, studentów i naukowców. W ramach Projektu przygotowujemy tłumaczenia zagranicznych publikacji książkowych z zakresu polityki społecznej, pedagogiki społecznej, gospodarki społecznej i społecznie odpowiedzialnego biznesu. Uruchomiliśmy portal promujący działania projektu www.spolecznieodpowiedzialni.pl. 

Od 2009r. Uczelnia w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” realizuje studia podyplomowe z zakresu „Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu”. Studia te stworzyły studentom możliwość lepszego poznania kwestii CSR i czerpania z doświadczeń Projektu „Społecznie odpowiedzialna uczelnia”. 

Realizacja obu Projektów daje Uczelni niespotykaną nigdzie możliwość upowszechniania wiedzy z zakresu CSR- mówi Kamila Jeżowska, koordynatorka Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”- funkcjonowanie laboratorium CSR w ramach „Społecznie odpowiedzialnej uczelni” pozwala rzetelniej pracować problemem a studia podyplomowe pomagają upowszechniać wiedzę i doświadczenia z tego zakresu. 

Studia podyplomowe z zakresu społecznie odpowiedzialnego biznesu przyciągnęły olbrzymią ilość chętnych, która często dochodziła do 5 osób na jedno miejsce. 

Realizując studia z zakresu „Społecznie odpowiedzialnego biznesu” realizujemy misję, którą jest upowszechnianie wiedzy na temat CSR- mówi Anna Cygan, koordynatorka Projektu „Społecznie odpowiedzialna uczelnia”- jest to szczególnie ważne w naszym kraju, gdzie świadomość odpowiedzialnego biznesu dopiero się rozwija. 

Studia podyplomowe z zakresu „Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu” trwają 2 semestry.

Zapisy na studia odbywają się dwa razy do roku- w marcu i wrześniu.   

Studia bazują na sprawdzonym programie studiów współfinansowanych z środków Unii Europejskiej.  Studenci obecnie studiujący na studiach z zakresu „Społecznie odpowiedzialny biznes” zapoznają się z programem obejmującym zagadnienia:   

 • Wprowadzenie do ekonomii
 • Podstawy zarządzania
 • Etyka biznesu
 • Uregulowania prawne dot. społecznie odpowiedzialnego biznesu
 • Podstawy marketingu
 • Rozwój filantropii w Polsce i na świecie
 • Prawo pracy
 • Zarządzanie projektem
 • Główne kwestie społeczne w Polsce i programy ich niwelowania
 • Marketing społeczny
 • Marketing zaangażowany społecznie
 • Nadzór korporacyjny
 • Kodeksy etyczne i ich prawne aspekty
 • Rynek inwestycji odpowiedzialnych społecznie
 • Standardy i wskaźniki odpowiedzialnego biznesu

Koszt studiów to 3 200 zł.  Limit przyjęć na wszystkie kierunki wynosi 30 osób.

Chcąc się zakwalifikować na zajęcia kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (licencjata lub magistra).  

Studia są prowadzone w Warszawie w Wydziale Nauk Społecznych WSP TWP.Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wsptwp.euRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przedsiebiorcza

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »