Dom » Wnętrza

Światło w domu

Światło w domu
Zobacz więcej zdjęć »
Światło w domu pełni funkcję nie tylko rozpraszania mroku. Jest przede wszystkim tym elementem całego wystroju, który tworzy specyficzną aurę i nastrój. Choć kwestia ta wydaje się być prozaiczna i nieistotna, ma bardzo duże znaczenie.

Nasz organizm nie może dobrze funkcjonować bez promieni słonecznych i światła. Wpływa ono bowiem na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Ciało, które nie dostaje odpowiedniej dawki promieni słonecznych nie produkuje witaminy D odpowiedzialnej między innymi za zdrowe i mocne kości. Nasz umysł natomiast potrzebuje światła, gdyż jest ono niezbędnym do szczęścia i dobrego funkcjonowania czynnikiem.

Nawet w przypadkach depresji zalecane jest doświetlanie się na słońcu i w solarium. Dlatego również w naszym domu i w miejscach gdzie spędzamy większość naszego czasu powinniśmy dbać o to, by były odpowiednio oświetlone. Producenci lamp i elementów wyposażenia wnętrz związanych właśnie z tą dziedziną, prześcigają się w ofertach i propozycjach. Bowiem każde pomieszczenie powinno mieć inne oświetlenie – w zależności od charakteru tego pomieszczenia. I tak lampy kryształowe lepiej sprawdzą się w sypialni, gdzie światło powinno być nieco przytłumione i nastrojowe. Oczka sufitowe polecane są do przedpokoi, korytarzy i schodów, gdyż mają dużą moc i świecą jasnym, intensywnym światłem.

Przede wszystkim światło ma służyć naszym oczom, tak, by nie męczyły się one przy pracy. A że pracują cały czas, zapominamy często o tym, że mogą szybko się męczyć. Na to wpływ ma głównie doświetlenie pomieszczeń. Najnowszym i bardzo popularnym rodzajem oświetlenia są lampy ledowe, które słyną głównie z tego, iż są energooszczędne i mają długą żywotność. Dziś światło w domu ma nie tylko wymiar praktyczny. Jest również elementem wystroju całego wnętrza. Można rozmaicie posługiwać się nim przy tworzeniu wystroju – światło będzie jego wspaniałą oprawą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »