Kultura, sztuka » Kultura

Świet(l)ne Miasto z Why Not HOLIDAYS

Świet(l)ne Miasto z Why Not HOLIDAYS
Zobacz więcej zdjęć »
Zbliża się festiwal Świet(l)ne Miasto Krosno. W niedzielę, 29 lipca krośnianie będą świętować kolejną rocznicę zapalenia pierwszej lampy naftowej przez Ignacego Łukasiewicza. Tegorocznej imprezie patronuje biuro podróży Why Not HOLIDAYS, które przygotowało na ten dzień wiele atrakcji.

W niedzielę, 29 lipca, w Krośnie po raz kolejny odbędzie się festiwal Świet(l)ne Miasto. To całodniowa impreza, która przypomina o historycznym dziedzictwie miasta oraz regionu, gdzie narodził się przemysł naftowy. W przygotowanie tegorocznej edycji włączyło się biuro podróży Why Not HOLIDAYS.


W krośnieńskim biurze Grupy Why Not TRAVEL przy ul. Piłsudskiego 1, w skład której wchodzi marka Why Not HOLIDAYS, przez cały dzień będzie można oglądać wystawę zdjęć „Świet(l)ne miejsca”. Na fotografiach zobaczymy niesamowicie oświetlone miejsca, takie jak wieża Eiffla, Bridge Tower, Los Angeles, a także krajobrazy z grą świateł, zorzą polarną, wschodem i zachodem słońca. Wystawa nawiązywać będzie do motywu światła w różnych zakątkach świata.


Chcemy, aby tego wyjątkowego wieczoru Krosno stało się naprawdę miastem światła – mówi Diana Załoga, dyrektor biura podróży Why Not HOLIDAYS. – Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców oraz turystów do przyjścia wieczorem na rynek i wspólnego happeningu wypuszczenia w niebo lampionów.


O godz. 21.45 pod sceną na krośnieńskim rynku odbędzie się wspólne puszczanie lampionów. Wcześniej, od poniedziałku do piątku (23-27 lipca) lampiony będą do odebrania w biurze Why Not HOLIDAYS na krośnieńskim Rynku.

W kulturze i tradycji Dalekiego Wschodu lampiony te przynoszą szczęście i pomagają spełnić marzenia – tłumaczy Diana Załoga. – Jedno jest pewne, widok rozświetlonego nimi nocnego nieba zapiera dech w piersiach. Warto więc być z nami na rynku w Krośnie 29 lipca.


Natomiast ok. godz. 22.15, także w biurze Grupy Why Not TRAVEL, wszyscy pasjonaci podróży będą mieli okazję spotkać się z żeglarzem i globtroterem Tomaszem Nowotarskim. Podróżnik opowie o swoich wyprawach, pokaże najciekawsze zdjęcia z wyjazdów oraz podpisze książki.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja 9.90 PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »