Społeczeństwo » Społeczeństwo

Święto Polonusów

Święto Polonusów
Zobacz więcej zdjęć »
W Rzeszowie zakończył się XVI Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Wydarzenie sponsorowała m.in. PGE Obrót S.A.

Tegoroczny Festiwal obchodzi swoje 45 – lecie. Pierwszy odbył się w 1969 roku.

- Festiwal na stałe  wtopił się już w życie kulturalne Rzeszowa i okolic. Cieszymy się, że to ważne wydarzenie po raz kolejny wspierają sponsorzy, w tym PGE Obrót S.A. – mówi Mariusz Grudzień, dyrektor Festiwalu.

Do udziału zgłosiło się w tym roku 50 grup. Organizatorzy wybrali 37 zespołów z 14 krajów. Najwięcej, bo dziewięć, przyjechało z Kanady. Poza tym w Rzeszowie i okolicach wystąpili artyści m.in.  z USA, Brazylii, Mołdawii, Szwajcarii i Niemiec. W sumie około 1100 osób w wieku od 16 do 86 lat.

Podczas koncertu galowego, który trwał ok. 3 godzin, wystąpili wszyscy uczestnicy, co zapewniło wyjątkowo barwny pokaz artystyczny.

-- Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie to największe tego rodzaju wydarzenie w Polsce, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. PGE Obrót S.A. wsparła Festiwal, ponieważ zaangażowanie w wydarzenia społeczne jest jednym z elementów wizerunku naszej Spółki – mówi Paweł Prządka, Prezes Zarządu PGE Obrót S.A.


Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691 911 525


PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »