Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Szczepionki przeciw grypie testowane na seniorach?

Szczepionki przeciw grypie testowane na seniorach?
Zobacz więcej zdjęć »
Jedna z bydgoskich przychodni testuje na osobach po 65 roku życia szczepionki przeciw grypie. Na drzwiach placówki widnieje informacja, że szczepienia dla tej grupy wiekowej są bezpłatne, ale brakuje tam dopisku, że chodzi o szczepienia testowe – pisze Gazeta Pomorska.

Lekarze zapewniają, że szczepionka, którą podają swoim pacjentom jest całkowicie bezpieczna.

Gazeta Pomorska twierdzi, że starsze osoby, które zostały nią zaszczepione skarżą się z kolei, że poczuły się jak króliki doświadczalne, bo nikt im nie powiedział, że uczestniczą w szczepieniu testowym. Zarzuty te odpiera zarząd przychodni, który twierdzi, że każdy pacjent jest informowany o tym, że otrzyma szczepionkę testową, bo taki obowiązek spoczywa na lekarzach.

W związku z tym, że – jak wykazały badania - osoby starsze mają słabszy system odpornościowy, testową szczepionkę wzmocniono specjalnym składnikiem tak, by wywołała reakcję obronną organizmu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »