Gospodarka » Żywność
Szefowie kuchni z Gdyni w półfinale międzynarodowego konkursu kulinarnego!
Zobacz więcej zdjęć » |
Gdyńskie osobowości
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Marcin Popielarz od początku swojej kariery związany jest z Trójmiastem. Obecny Head Chef gdyńskiego Białego Królika pracował wcześniej w Wave Restaurant w Sheratonie w Sopocie oraz Mercato Restaurant w hotelu Hilton w Gdańsku. Popielarz doświadczenie zdobywał także w wykwintnych restauracjach w Wielkiej Brytanii i w Norwegii m.in. Maaemo w Oslo, odznaczoną aż trzema
gwiazdkami Michelin.
Więź z morzem wyraźnie widać w przygotowanej przez niego potrawie konkursowej, czyli śledziu marynowanym w stylu rybackim podawanym z chrzanem, ogórkiem oraz sosem z kalarepy i koperku. „Największą inspiracją dla mnie jest tradycyjna polska kuchnia oraz rodzime produkty Moja praca sprawia mi przyjemność i daje satysfakcję. W kuchni zawsze staram się kierować mottem: „Jesteś tak dobry, jak twój ostatni serwis”. To motywuje mnie do nieustannego udowadniania sobie, że w swojej pracy mogę być coraz lepszy” – opowiada Marcin Popielarz.
Jan Kilański swoje doświadczenie zawodowe wyniósł nie tylko z gdyńskiej restauracji Główna Osobowa, gdzie jako head chef pracuje od roku. Wcześniej związany był z dwiema warszawskimi restauracjami – Kaskrut Bistro i Restaurant Concept. Umiejętności rozwijał także w Hiszpanii – w Restaurante Dos Cielos w Barcelonie oraz Restaurante Santceloni w Madrycie.
Potrawa, którą młody szef kuchni przygotował w ramach konkursu, to polski królik w żurawinowym sosie hoisin i kokosowej glazurze, podawany z suszonym śledziem w sosie z hibiskusa, emulsją z buraka i trawy żubrowej oraz ziemniakiem pieczonym w gęsim tłuszczu. „Moje podejście do jedzenia jest wręcz obsesyjne. Wszystko w życiu podporządkowałem pracy oraz sztuce kulinarnej. Szczególnie interesuje mnie technika i metamorfoza. Każdego dnia staram się być coraz lepszy. Wierzę, że w rozwoju umiejętności nie istnieją żadne granice” – tłumaczy Kiliański.
Wyjątkowe jury z polskim akcentem
S.Pellegrino Young Chef to międzynarodowy konkurs dla młodych szefów kuchni – utalentowanych i skupionych w swojej pracy nie tylko na smaku, ale i na wyglądzie oraz sposobie podania potrawy. Inicjatywa, w pełni wpisująca się w misję marki S.Pellegrino, ma na celu wspieranie ich rozwoju, jak również – rozwoju wysokiej klasy gastronomii – fine dining.
Konkurs składa się z kilku etapów i rozpoczyna się złożeniem aplikacji wraz z opisem stworzonego przez szefa kuchni dania. Podczas półfinału odbywającego się w październiku w Warszawie, Polskę będzie reprezentować jeszcze dwóch wyjątkowych szefów kuchni: Miłosz Grabowski z restauracji Pod Różą w Krakowie oraz Łukasz Wącirz z restauracji Avocado w Poznaniu. Uczestników oceniać będzie pięcioosobowe jury, w którym zasiadają wybitni szefowie kuchni z kilku krajów, m.in. Wojciech Modest Amaro, szef kuchni Atelier Amaro, pierwszej restauracji w Polsce odznaczonej gwiazdką Michelin.
„Jestem bardzo zadowolony, że z 10 półfinalistów, prawie połowa to Polacy. To dowodzi, że nasza gastronomia jest na właściwej drodze i angażują się w nią odpowiednie osoby – chętne do doskonalenia swoich umiejętności i polskiej sztuki kulinarnej. Potwierdza to ciągły rozwój – widoczny zarówno wśród kucharzy, jak i konsumentów – który pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku” – mówi Amaro. Wyłoniony w październiku zwycięzca weźmie udział w finale, który odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Mediolanie.
Nadesłał:
wiska
|
Komentarze (0)