Zdrowie » Ciało
Szklarska Poręba – polski Eden dla sportowców
Miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, leżące u stóp Karkonoszy i Gór Izerskich zaczęto doceniać już na początku lat trzydziestych XX wieku. To czas, kiedy powstawały pierwsze uzdrowiska, kurorty czy też szpitale. Naturalne walory przyrodnicze po dziś dzień przyciągają wielu sportowców i turystów chcących pielęgnować zarówno kondycję fizyczną, jak i zdrowotną. Do głównych wartości tej miejscowości należą czarujące krajobrazy oraz krystalicznie czyste powietrze porównywane do klimatu panującego w Alpach.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Aktywny sport w bliskości z naturą
Wspomniany wcześniej raj dla sportowców stanowi szczególne miejsce wśród rowerzystów, biegaczy oraz narciarzy. Jedni zachwycają się aurą zimową, korzystając z licznych ośrodków sportów zimowych, inni zaś traktują Karkonosze jako idealną bazę wypadową na wycieczki piesze i rowerowe. Bogactwo Szklarskiej Poręby liczy ponad 20km tras zjazdowych oraz 450km tras rowerowych o szerokim spektrum trudności. Tak imponująca ilość szlaków w prozdrowotnym regionie Polski pozwala na organizowanie licznych sportowych imprez. Przykładowo już od 1976 roku na Polanie Jakuszyckiej odbywa się Międzynarodowy Bieg Piastów przyciągający ludzi aktywnie uprawiających sport z całej Europy. Trenowanie nart biegowych i wzięcie udziału w takim wydarzeniu, to niekiedy spełnienie marzeń dla wielu sportowców. Specyficzny mikroklimat, wyróżniające na tle innych rejonów ukształtowanie terenu oraz częste wymiany mas powietrza umożliwiają wykonywanie różnorodnych treningów przy bliskim kontakcie z przyrodą i naturą.
Regeneracja ciała po ciężkim wysiłku
Duży wysiłek, zarówno podczas maratonu biegowego czy też na obozie sportowym, wymaga jednak odpowiedniego wsparcia medycznego. Coraz częściej sportowcy korzystają z rozmaitych zabiegów wspomagających regenerację po treningu. Chcąc podążać za rozwojem nauki i przyspieszać powrót do całkowitej sprawności, osoby aktywnie uprawiające sport coraz chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania i technologiczne terapie zdrowotne.
- Deficyt tlenowy powstający podczas uprawiania sportu to jedna z większych trudności z jaką zmagają się sportowcy. Innowacyjnym i jednym z najbardziej efektywnych sposobów dostarczania tlenu do komórek ciała jest Tlenoterapia Hiperbaryczna. Zabieg w komorze hiperbarycznej jest niezwykle korzystny dla osób chcących profilaktycznie poprawiać kondycję ciała i skóry, a także walczących z przewlekłymi chorobami. Dostarczenie zwiększonej ilości tlenu niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa pracy serca, krążenia czy też układu nerwowego. Z perspektywy sportowca komora hiperbaryczna może stanowić idealne dopełnienie całego treningu. Wielu sportowców, którzy przyjeżdżają do Szklarskiej Poręby wykorzystuje naszą komorę, by jeszcze bardziej pobudzić swoje komórki i zregenerować organizm przed kolejnym treningiem czy zawodami – mówi Karina Potapczyk, właścicielka Pensjonatu Zającówka.
Tlenoterapia to znakomita metoda na przyspieszenie regeneracji mięśni, zwiększająca wydolność, a także poprawiająca sprawność fizyczną. Co więcej, w przypadku kontuzji czy mikro urazów przyspiesza czas rekonwalescencji organizmu.
- „Dobry dotyk w służbie zdrowego piękna wsparty źródłami natury” to słowa idealnie opisujące tlenoterapię hiperbaryczną. Stanowią one misję rodzącej się pod skrzydłami pensjonatu Zającówka, Spa Pro Natura. To tutaj w samym sercu Szklarskiej Poręby można skorzystać z oferty tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, która uzupełni jazdę na nartach rewelacyjną regeneracją ciała – dodaje Karina Potapczyk.
Pensjonat Zającówka – pensjonat znajdujący się w Szklarskiej Porębie, ukryty na obszarze śródmiejskiej enklawy leśnej w samym sercu Szklarskiej Poręby. Od zgiełku miasta chroni go rzeka Kamienna. W bliskiej okolicy znajduje się centrum handlowo usługowe. Niepowtarzalna i miła atmosfera oraz profesjonalna obsługa zagwarantują gościom zadowolenie z pobytu.
Nadesłał:
dorota5
|
Komentarze (0)