Dom » Wnętrza

Terapia Rehabilitacyjna Exclusive firmy REMES

Terapia Rehabilitacyjna Exclusive firmy REMES
Zobacz więcej zdjęć »
Poranny ból kręgosłupa, spięta szyja i zdrętwiały kark to oznaki, których nie wolno lekceważyć. Choć ignoruje się je stwierdzeniem: „Znowu się nie wyspałem”, warto zastanowić się, dlaczego się pojawiają? Następnie spróbować temu zaradzić.

 „Reumatyzm, bóle mięśni i kręgosłupa - to nas nie dotyczy” – pomyślą wszyscy 20- i 30-latkowie. Błąd! Specjaliści alarmują, że choroby pleców i kości coraz częściej dotykają dzieci oraz młodzieży.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Nie każdy wie, że niemal 25% gimnazjalistów cierpi na skoliozę, syndrom okrągłych pleców czy płaskostopie – stwierdza Dariusz Płóciennik, Dyrektor Handlowy firmy REMES - Dodatkowo stan ten pogarsza niechęć do ćwiczeń fizycznych. Gdy weźmiemy jeszcze pod uwagę ilość godzin, które młodzież spędza w ławkach podczas zajęć szkolnych oraz przed ekranem komputera lub telewizora, to rodzi się uzasadniona obawa, że może dojść do sytuacji, w której nasi wychowankowie staną się pokoleniem młodych inwalidów.

Oczywiście schorzenia kręgosłupa dotykają przede wszystkim osoby starsze. Co więcej – ponieważ kręgosłup jest jedną z najważniejszych części anatomicznych człowieka - stały się one poważnym problemem społecznym.  W jaki więc sposób możemy sobie pomóc?

Miękko, ciepło i zdrowo

Choć według lekarzy powinniśmy spać „na twardym”, warto pamiętać, że liczy się nie tylko to, na czym, ale także to, pod czym śpimy. W szczególności, gdy mamy problemy zdrowotne - np. bóle kręgosłupa, mięśni, bądź też dręczący reumatyzm – z pomocą mogą przyjść produkty, wykorzystujące zdrowotne właściwości wełny. W tym miejscu należałby zwrócić uwagę na niezwykłą wełnę, specjalnie hodowaną w sprzyjających warunkach klimatycznych (Australia, Nowa Zelandia, czy Argentyna), gdzie wypasa się owce rasy Merynos. Podobne walory posiada również wełna z kóz kaszmirskich, którą firma REMES także wykorzystuje w swoich produktach.

Producenci pościeli wełnianej zazwyczaj dbają tylko o to, pod czym śpimy – w ich ofercie znajdziemy jedynie kołdry i poduszki. Jednak w zestawach pościeli firmy REMES, oprócz tych elementów, znajduje się również specjalny materac. „Terapia Rehabilitacyjna Exclusive” z pewnością pozwoli każdemu śnić nie tylko miękko i ciepło, ale także - i przede wszystkim – zdrowo!

Już dawno udowodniono, że wełna z owiec i kóz odpowiednich ras łagodzi nerwobóle, ma korzystne działanie w leczeniu wielu schorzeń i zaburzeń krążenia. Dzieje się tak, ponieważ jej delikatne włókna chronią przed chłodem, wilgocią i doskonale dopasowują się do ciała. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że pościel wykonana z wełny wysokiej jakości eliminuje szkodliwe jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, właściwymi dla ludzkiego organizmu. Dzięki temu znacznie wzrasta nasza odporność, czujemy się bardziej wypoczęci, a ból i napięcie mięśni maleją.

Senna rehabilitacja

Tego rodzaju terapię, która leczy we śnie, zapewnią zestawy pościelowe wyposażone w „Terapię Rehabilitacyjną Exclusive” firmy REMES, wykonaną ze specjalnej włókniny oraz najwyższej jakości wełny z owiec i kóz. Jak to możliwe? Jej korzystny wpływ na stan zdrowia człowieka wynika z dwóch niezwykłych właściwości.

- Po pierwsze – materac utrzymuje kręgosłup w naturalnej dla niego pozycji w czasie snu – mówi Dariusz Płóciennik  - dostosowuje się on do naturalnej krzywizny ludzkiego kręgosłupa. Powszechnie wiadomo, że przyczyną licznych schorzeń i bólów pleców jest właśnie niewłaściwa pozycja podczas snu, co niestety prowadzi do ucisku nerwów. „Terapia Rehabilitacyjna” doskonale dopasowuje się do poszczególnych partii kręgosłupa i, stale go podtrzymując, zapobiega powstawaniu zwyrodnień.

- Po drugie, wełniana pościel „oddycha” – dodaje Dyrektor Handlowy firmy REMES. - Wynika to ze specjalnych właściwości wełny, która zawsze utrzymuje naturalną ciepłotę ciała oraz – co niezwykle istotne – zapobiega poceniu się! Jest tak, ponieważ wełna aż w 86% przepuszcza nadmiar wydzielanego przez organizm ciepła. Dzięki temu można uniknąć chorób reumatycznych, częstych przeziębień, bólu stawów oraz dolegliwości związanych z nerkami. 

Zestawy pościelowe z „Terapią Rehabilitacyjną Exclusive” firmy REMES dostępne są u przedstawicieli handlowych firmy oraz w sklepie internetowym - www.remes.pl.

 

Więcej informacji na: www.remes.pl

 

Cena zestawu: 5000 zł brutto

 

 „Terapia Rehabilitacyjna Exclusive” dostępna jest w wymiarach:

        90 cm x 200 cm

        120 cm x 200 cm

        140 cm x 200 cm

        160 cm x 200 cm

 

Dodatkowo istnieje możliwość złożenia specjalnego zamówienia na dowolny, dopasowany do indywidualnych potrzeb, rozmiar „Terapii Rehabilitacyjnej Exclusive”.

 

 

REMES Sp. z o.o.

ul. 5 Stycznia 35

64-330 Opalenica

www.remes.pl

 

Dział Obsługi Klienta (czynny w dni powszednie w godz. 8.00-12.00): tel. 061 44 70 100, fax 061 44 70 102

 

REMES istnieje na polskim rynku od 1992 roku, jest czołowym producentem i dystrybutorem, funkcjonującym w obszarach promujących zdrowie i dobrą kondycję. Wszystkim Klientom firmy REMES gwarantuje się wysoką jakość oraz ekskluzywności produktów. Z idei propagowania zdrowego trybu życia wynika motto firmy: "EKSKLUZYWNIE i ZDROWO".

Podstawowym obszarem działalności jest, od początku istnienia firmy, produkcja i sprzedaż wysokogatunkowej pościeli wełnianej, o walorach zdrowotnych i terapeutycznych. Pościel, będąca flagowym produktem firmy, zyskała przez lata uznanie i aprobatę polskich Klientów, stając się najbardziej rozpoznawalną marką pościeli wełnianej na rodzimym rynku. Dbając o zdrowie swoich Klientów, REMES zwraca uwagę nie tylko na zdrowy sen, ale także na zdrowe odżywianie. Dlatego REMES to nie tylko pościel wełniana, to także ekskluzywna Biżuteria Kuchenna - system zdrowego i szybkiego gotowania.

Wysoką jakość i cechy prozdrowotne produktów firmy potwierdzają certyfikaty i świadectwa przyznane przez polskie i międzynarodowe instytucje. Dowodem jakości jest również pięcioletnia gwarancja, udzielana przez firmę REMES na wyroby z Kolekcji Pościelowych oraz dwudziestopięcioletnia na Biżuterię Kuchenną. Certyfikat ISO 9001 stanowi potwierdzenie faktu zarządzania firmą zgodnie z najwyższymi standardami.

Aktywność sportowa

REMES Cup - Turniej Remes Cup jest rozgrywany od 2003 roku na kompleksie boisk OSiR w Opalenicy. Jest to turniej piłki nożnej dla młodzieży w wieku od 10 do 18 lat. Pomysłodawcą i organizatorem jest firma REMES - więcej na www.remescup.pl.

REMES Cup Ekstra - jest to turniej zimowy, rozgrywany od roku 2007 w znanej poznańskiej Hali POSiR Arena. Uczestniczą w nim najlepsze zespoły z polskiej Ekstraklasy oraz zespoły zagraniczne. Jako jedyny turniej w Polsce, REMES Cup Ekstra rozgrywany jest na sztucznej trawie sprowadzonej specjalnie do tego celu z Włoch - więcej na www.remescupekstra.pl

Akademia Piłkarska REMES - w Akademii Piłkarskiej młodzi piłkarze trenują pod okiem najlepszych specjalistów. Oprócz kadry trenerskiej, wspomaganej regularnie przez takie autorytety, jak Dariusz Dziekanowski, Czesław Michniewicz, Stefan Majewski i Michał Globisz, na rzecz piłkarzy pracują dietetycy, psycholog, a także jeden z najbardziej znanych w Polsce fizjologów – prof. Jan Chmura - więcej na www.akademia.remes.pl.                

REMES Puchar Polski - pierwszy raz w 82-letniej historii Puchar Polski pod honorowym patronatem Prezydenta RP ma sponsora, którym została firma REMES. 21 września 2007 roku została podpisana trzyletnia umowa sponsoringowa pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej a firmą REMES, na mocy której Puchar Polski zyskał tytularnego sponsora. "Puchar tysiąca drużyn" nosi teraz nazwę "REMES Puchar Polski" - więcej na www.remespucharpolski.pl.

KKS Lech Poznań - od roku 2004 REMES jest sponsorem czołowego klubu polskiej Ekstraklasy KKS Lech Poznań. W latach 2004-2007 REMES był Sponsorem Głównym klubu, od roku 2008 jest Sponsorem Premium. 28 lipca 2009 została podpisana umowa na mocy której REMES będzie Sponsorem Premium Lecha Poznań w sezonie 2009/2010.

Hotel REMES

Dobiega końca rozpoczęta w listopadzie 2007 roku budowa czterogwiazdkowego Hotelu Remes  położonego  przy ul. Parkowej w Opalenicy. Bezpośrednio do hotelu przylega kompleks obiektów sportowych Remes, w skład którego wchodzi 20 boisk treningowych, boiska do siatkówki, piłki plażowej oraz ściany do ćwiczeń celności uderzeń. Projekt budowy  hotelu w swoich założeniach ma charakter ponadregionalny. Dzięki dogodnej lokalizacji, bliskości międzynarodowych dróg oraz Lotniska Ławica w Poznaniu będzie obsługiwał turystów z terenu Wielkopolski, całego obszaru Polski oraz krajów Unii Europejskiej. Głównymi determinantami ponadregionalnego charakteru projektu będzie jego funkcjonalność, różnorodność, innowacyjność, a przede wszystkim umożliwienie miłośnikom sportu i zdrowego trybu życia spędzenia wypoczynku w kompleksie o najwyższych standardach. W tym celu stworzono wielofunkcyjną i nowatorską bazę rekreacyjno-sportowo-rehabilitacyjną. Znajdzie się w niej 147 miejsc noclegowych, sala bankietowa, pięć konferencynych, dwie restauracje, pub, a także basen rekreacyjny, tory bowlingowe, sauny oraz 10 gabinetów odnowy biologicznej.

Projekt przewiduje również ofertę turystyczną nie mającą charakteru sezonowego, a mianowicie połączenie funkcji rekreacyjnych i bazy konferencyjno-dydaktycznej co umożliwi skierowanie całorocznej oferty turystycznej do podmiotów gospodarczych. Oficjalne otwarcie hotelu planowane jest na luty 2010 roku.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

REMES Sp. z o. o.
http://www.remes.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »