Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Testosteron pomaga mężczyznom schudnąć

Testosteron pomaga mężczyznom schudnąć
Zobacz więcej zdjęć »
Zwiększenie poziomu testosteronu może pomóc niektórym mężczyznom z nadwagą zrzucić nadmiar kilogramów.

Producenci różnorodnych produktów, które w naturalny sposób mają podnieść poziom testosteronu, przekonują, że specyfiki te wpłyną na poprawę sprawności seksualnej, zwiększenie masy mięśniowej, a nawet wydłuża życie.


W istocie nie dysponujemy obecnie dowodami na tak zdecydowane efekty zwiększenia ilości męskiego hormonu w organizmie. Niemniej jednak badania wykazują, że testosteron odgrywa istotną rolę w zapobieganiu wielu chorobom i poprawie samopoczucia. Okazuje się, że u otyłych mężczyzn z niskim poziomem tego hormonu, suplementacja może pomóc w utracie wagi, jak również poprawia poziom ciśnienia oraz glukozy we krwi.

Wiedząc, że mężczyźni powyżej 45 roku życia z niskim poziomem testosteronu mają dwukrotnie wyższe ryzyko otyłości, cukrzycy typu 2 i nadciśnienia, naukowcy z Bayer Pharma AG w Niemczech postanowił zbadać, czy zwiększenie poziomu hormonów może zmniejszyć to zagrożenie. Wzięli pod uwagę dane 251 mężczyzn w średnim wieku 61 lat, sprawdzając u nich poziom testosteronu, a następnie podając im zastrzyki z hormonem przez okres co najmniej dwóch lat. Zastrzyki zostały zaaplikowane na początku badania, po sześciu tygodniach i następnie co 12 tygodni. Średnia utrata wagi u uczestników wyniosła 16 kg, przy czym zmniejszył się obwód talii o 9 cm. Ponadto spadł poziom LDL (złego cholesterolu) zbyt, jak również stężenie triglicerydów i glukozy we krwi. Zanotowano także zmniejszyło się także skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi.

Testosteron nie jest jednak „magicznym specyfikiem". Korzystne wyniki prawdopodobnie stanowiły efekt uboczny działania hormonu. Ponieważ zbyt mała ilość testosteronu może powodować zmęczenie i brak energii, podniesienie jej z powrotem do normalnego poziomu może spowodować, że mężczyźni stają się bardziej aktywni i czują się bardziej zmotywowani do ćwiczeń. Ponadto, te korzystne wyniki obserwowano tylko u panów, u których wcześniej odnotowano niedostateczny poziom testosteronu. Jak na razie nie ma dowodów, że taki sam efekt można uzyskać u panów, u których ilość opisywanego hormonu jest odpowiednia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rafal

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 13 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »