Technologie » Internet

Testy programów zabezpieczających

Testy programów zabezpieczających
Zobacz więcej zdjęć »
Wyniki testów programów zabezpieczających przeprowadzone w ostatnich miesiącach przez niezależne organizacje potwierdzają, że technologia Cloud Security jest w stanie wzmocnić ochronę przy jednoczesnym odciążeniu pracy komputera. Wyniki testów zaprezentowały m.in. AV-Comparatives.org, AV-Test.org.

W najnowszym teście kompleksowych rozwiązań zabezpieczających Security Suites Performance Test http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/performance-tests, przeprowadzonym przez niezależnego recenzenta AV-Comparatives.org, pierwsze miejsce (certyfikat Advanced+) zajęło rozwiązanie Panda Internet Security 2011.

Rozwiązanie bazuje na technologii Kolektywnej Inteligencji, która funkcjonuje jako baza danych on-line działająca w czasie rzeczywistym i przechowuje większość plików sygnatur, odciążając w ten sposób komputer użytkownika (Cloud Security). Programy wykorzystujące przetwarzanie w chmurze otrzymały najwyższe noty także i w innych testach:

·         Pełny test produktu: AV-Test.org http://www.av-test.org/certifications.php (sierpień 2010): Program Panda Internet Security 2010 otrzymał doskonałe oceny we wszystkich kategoriach, zdobywając najwyższe miejsce razem z dwoma innymi producentami zabezpieczeń. „Panda Internet Security był jednym z zaledwie trzech produktów, które otrzymały najwyższe oceny podczas tego dogłębnego testu przeprowadzonego w ciągu 12 tygodni”.

·         Test ochrony całkowitej: PC Security Labs http://www.pcsecuritylabs.net/ (sierpień 2010): Program Panda Internet Security 2010 jako jedyny ze wszystkich rozwiązań sprawdzonych przez niezależne chińskie laboratorium otrzymał ocenę 5 gwiazdek i nagrodę specjalną w kategorii „Najskuteczniejsze wykrywanie.”

·         Recenzja produktu: Computerworld (lipiec 2010): Recenzent Frank Ohlhorst uznał, że program Panda Internet Security 2010 oferuje „maksimum ochrony przy minimum kłopotu”.

·         Test ochrony retrospektywnej/proaktywnej: AV-Comparatives.org (maj 2010): Program Panda Antivirus Pro 2010 otrzymał najwyższą ocenę za możliwości ochrony proaktywnej oraz wykrył imponujące ilości nowych zagrożeń za pomocą sygnatur heurystycznych i rodzajowych. Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/main-tests

·         Test wykrywania zagrożeń na żądanie: AV-Comparatives.org (luty 2010): Panda Antivirus Pro 2010 otrzymał najwyższe oceny, wykrywając 99,2 proc. próbek z zestawu testowego. Więcej na http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/main-tests

Programy Panda 2011 oferują szereg nowych narzędzi, które zapewniają maksymalną i kompleksową ochronę komputera użytkownika. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.pspolska.pl

O firmie Panda Security

Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 56 biur na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »