Rozrywka i wypoczynek » Gry

The Dust łączy siły z Kalypso Media Group umową wydawniczą na grę I, the Inquisitor

The Dust łączy siły z Kalypso Media Group umową wydawniczą na grę I, the Inquisitor
Zobacz więcej zdjęć »
The Dust, deweloper z Wrocławia, podpisał umowę wydawniczą z Kalypso Media Group na flagowy tytuł I, the Inquisitor.

The Dust, deweloper z Wrocławia, podpisał umowę wydawniczą z Kalypso Media Group na flagowy tytuł I, the Inquisitor. Współpraca z Kalypso pozwoli spółce dostarczyć tytuł zarówno na PC, jak i konsole nowej generacji. Łączna wartość umowy wyniesie 2,425 mln euro, z czego The Dust otrzyma 1,55 mln euro jako bezzwrotny wkład produkcyjny, wypłacany transzami po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych. Ponadto wydawca wesprze działania marketingowe i promocyjne tytułu. Premiera gry I, the Inquisitor, opartej na motywach Cyklu Inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary, planowana jest na drugie półrocze 2023 roku.

Kalypso to jeden z czołowych wydawców na rynku. Odpowiada m.in. za takie serie gier jak Tropico czy Dungeons. Współpraca z wydawcą pozwoli spółce na dostarczenie tytułu zarówno na komputery stacjonarne, jak i konsole PlayStation i Xbox. Gra I, the Inquisitor była rozwijana przez ostatnie 2,5 roku. Studio zebrało zespół wykwalifikowanych deweloperów i weteranów, aby zaprezentować świat fantasy stworzony przez Jacka Piekarę graczom na wszystkich kontynentach. Premiera tytułu zaplanowana jest na drugie półrocze 2023 roku.

- I, the Inquisitor to flagowy tytuł w portfolio The Dust, który starannie dopracowujemy. Kalypso to czołowy wydawca na rynku gier. W swoim portfolio ma m.in. takie serie gier jak Tropico czy Dungeons. Cieszymy się, że dostrzegł potencjał sprzedażowy naszego tytułu i wyda I, the Inquisitor – komentuje Jakub Wolff, CEO The Dust.

Na mocy umowy wydawniczej The Dust otrzyma 1,55 mln euro jako bezzwrotny wkład produkcyjny, wypłacany transzami po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych. Wydawca przeznaczy dodatkowo około 600 tys. euro na działania marketingowe i promocyjne oraz około 275 tys. euro na lokalizację i QA.

- Wsparcie Kalypso przy I, the Inquisitor jest bardzo istotne. Wierzymy w sukces naszego flagowego tytułu ze względu na wieloletnie i globalne doświadczenie wydawcy. Obecnie dopracowujemy grę pozostając w stałym kontakcie z graczami i zbierając od nich cenny feedback dodaje Jakub Wolff.

The Dust niedawno zaprezentował najnowsze materiały gry I, the Inquisitor. Po raz pierwszy w historii gracze mieli okazję wcielić się w postać znanego z książek Mordimera Madderdina, wykwalifikowanego inkwizytora w służbie Świętego Oficjum. Strona Steam oraz witryna tytułu są dostępne online. Twórcy gry stworzyli też dedykowany serwer Discord, na którym gracze będą mogli komunikować się z zespołem deweloperskim The Dust.

 

O Spółce:

The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier. Spółka poprzez utworzoną w 2020 r. grupę kapitałową intensywnie rozwija produkcję własnych tytułów w ramach linii biznesowych: indie premium, survivali, symulatorów i RTS. Aktualnie The Dust pracuje nad grą Indie Premium osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary I, the Inquisitor.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »