Dom » Wnętrza

Udoskonalenie Tary: współczesna interpretacja Tary do kuchni

Udoskonalenie Tary:   współczesna interpretacja Tary do kuchni
Zobacz więcej zdjęć »
„Klasyki się nie zmienia. Ją się doskonali”. Dornbracht, wiodący producent wysokiej jakości armatury i akcesoriów łazienkowych oraz kuchennych, był wierny temu wymogowi również podczas prac nad zmianami w klasycznej wersji kolekcji Tara do kuchni.

W czasie targów ISH we Frankfurcie, współczesna interpretacja Tary została po raz pierwszy zaprezentowana międzynarodowej publiczności.

„Podobnie jak w przypadku łazienki, także udoskonalenie Tary do kuchni jest wypadkową wielu drobnych, pojedynczych ulepszeń - zarówno w zakresie wzornictwa, jak i techniki”, mówi prezes Andreas Dornbracht. „Zalety tego ulepszenia da się podsumować stwierdzeniem „udoskonalić to, co już jest dobre”. Naszym celem była współczesna interpretacja Tary i dostosowanie jej do dzisiejszych kuchni. Żywszych, mniej przestarzałych i minimalistycznych, w których taka armatura jak Tara czyni subtelną różnicę.”

Zredukowanie średnicy uchwytów i rozetek oraz jednoczesne wydłużenie korpusu armatury sprawia, że Tara wydaje się być wyraźnie smuklejsza, bardziej pionowa i filigranowa. Geometria uchwytów krzyżowych jest jeszcze bardziej widoczna. Wszystkie kontury armatur zostały zaostrzone, aby podkreślić doskonały geometryczny, symetryczny i jasny wyraz formy Tary. Dzięki ulepszeniu Tara Classic zostaje ponownie wprowadzona także do kuchni wraz z Tarą, tak że w przyszłości będzie istniał tylko ten jeden program - do wyboru z kranami jednouchwytowymi lub uchwytami krzyżowymi.

Obok udoskonalenia wzornictwa dokonano także wielu usprawnień technicznych. Poprawione mocowanie korpusu zapewnia obecnie jeszcze lepszą stabilizację armatury a przez to jej dłuższą żywotność. Tak, jak w przypadku Tary do łazienki, we wszystkich armaturach kuchennych Tara zastosowano nowe perlatory z tworzywa sztucznego. Dzięki nim poprawiono jakość strumienia wody, zmniejszono jej rozprysk oraz zredukowano powstawanie szumu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia. Zainstalowany w perlatorach system odkamieniający zapewnia długotrwałą ochronę przed osadzaniem kamienia. Aby nie naruszyć wzornictwa kolekcji Tara, plastikowe perlatory zostały całkowicie zakryte mosiężną osłoną i są niewidoczne z zewnątrz.

Nowością w programie produktów kuchennych Tara są wysokie, nablatowe baterie jednootworowe z wylewką o długości 260 mm oraz ścienne baterie trzyotworowe dostępne z wylewką 225 mm, 300 mm lub 495 mm. Podwyższenie korpusu wysokiej baterii jednootworowej zapewniło więcej miejsca do wygodnego zmywania i napełniania wodą nawet bardzo dużych garnków. Różne długości wylewek ściennej baterii trzyotworowej pozwalają natomiast na indywidualny dobór zasięgu kranu. Istnieje również możliwość wyboru sposobu rozmieszczenia uchwytów krzyżowych. Mogą być one zamontowane symetrycznie - po lewej i po prawej stronie kranu, bądź asymetrycznie - po jednej stronie.

Tara do kuchni jest dostępna w szerokiej palecie produktów i dwóch wersjach powłok – chromowanej oraz matowej platynie. Autorem projektu jest firma Sieger Design.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »