Kultura, sztuka » Kultura

"Ulisses z Bagdadu" – nowa powieść Schmitta

"Ulisses z Bagdadu" – nowa powieść Schmitta
Zobacz więcej zdjęć »
Akcja nowej powieści Schmitta rozgrywa się w Iraku okupowanym przez Amerykanów.

„Ulisses z Bagdadu” to najnowsza powieść francuskiego pisarza i dramaturga Erica-Emmanuela Schmitta, autora głośnej książki „Oskar i pani Róża”. Opublikowany przez krakowski Znak „Ulisses…” do księgarń trafi 22 lutego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Akcja nowej powieści Schmitta rozgrywa się w Iraku okupowanym przez Amerykanów - pisze autor bloga SalonKulturalny.pl. Głównym bohaterem jest młody i wykształcony Saad Saad. W streszczeniu „Ulissesa z Bagdadu” czytamy, że „ma kochającą rodzinę, czułe siostry i wspaniałego ojca – który z mądrością i wyczuciem prowadzi go przez świat literatury i sztuki. Kiedy młodzieniec poznaje piękną Leię, zdaje się, że nic nie może zniszczyć ich wspaniale zapowiadającej się przyszłości. Nic oprócz wojny.

Wojna zabiera Saadowi wszystko – kochającego ojca, siostry, a przede wszystkim Leię, miłość jego życia. By ratować matkę, decyduje się na opuszczenie zajętego przez Amerykanów Iraku i niczym współczesny Ulisses, Odys, rusza w pełną przygód tułaczkę za chlebem, wolnością, uczuciem. W wędrówce towarzyszy mu duch ojca, który nie opuści syna w chwilach nawet największego zwątpienia – w chwilach, gdy przy życiu trzyma tylko jedno – nadzieja”.

Eric-Emmanuel Schmitt urodził się 28 marca 1960 roku w Sainte-Foy-les-Lyon w rodzinie sportowców; jego matka była mistrzynią Francji w sprincie, ojciec – uniwersyteckim mistrzem boksu. Wychowywał się w rodzinie ateistycznej. Kiedy rozpoczął studia filozoficzne, porzucił ateizm dla gnozy, którą zamykał w formule: nie wiem. Jest doktorem filozofii, autorem naukowej rozprawy o Diderocie, poczytnych powieści i oglądanych przez szeroką publiczność sztuk. Do jego najbardziej znanych książek należą: „Oscar i pani Róża”, „Odette i inne historie miłosne”, „Marzycielka z Ostendy”, „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”, „Tektonika uczuć”.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »