Technologie » Komputery

UPS w małym i średnim przedsiębiorstwie

Właściciele firm i przedsiębiorcy doskonale wiedzą jak dotkliwe są przerwy w dostawie prądu. Dla wielu przedsiębiorców zajmujących się handlem każdy blackout o długości nawet 1-2 sekund ma duże znaczenie i niesie ze sobą ogromne koszty.

Dla firm z tej branży godzinne zaćmienie nie jest bardziej kosztowne niż 10-cio sekundowe. Oprócz przestoju pracy o wiele bardziej przykrą konsekwencją jest utrata ważnych danych firmowych czy też uszkodzenia mechaniczne sprzętu. Elektronika, w tym serwery, to systemy czułe na wszelkie wahania, skoki napięcia lub nawet chwilowy brak zasilania. Wymiana lub naprawa uszkodzonego sprzętu wiąże się z kosztami, ale w przypadku utraconych danych powstaje dużo poważniejszy problem, którego rozwiązanie wymaga niebagatelnych wydatków i pochłania sporo czasu. Najgorszy scenariusz to sytuacja, gdy utracone dane są nie do odzyskania.  Aby uniknąć takich problemów konieczne jest więc zastosowanie zabezpieczeń w postaci pamięci masowych magazynujących i archiwizujących dane, wykonywanie kopii zapasowych, jak również wykorzystanie zasilaczy awaryjnych UPS, które pozwolą nam uchronić firmę przed kosztownymi skutkami utraty zasilania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której awaria prądu pociąga za sobą utratę efektów kilkudniowych działań grupy pracowników. Ponowne wykonanie pracy oczywiście skutkuje dodatkowymi kosztami. Przeliczając chociażby czas, jaki pochłoną powyższe czynności, według stawki godzinowej można łatwo oszacować realne koszty ewentualnych awarii. W firmie  do zasilacza awaryjnego można podłączyć nie tylko komputer, ale także inne narzędzia naszej pracy, np: faks, urządzenie wielofunkcyjne, telefon lub rzutnik, co da nam pewność, że w przypadku skoków napięcia nasz sprzęt elektroniczny będzie bezpieczny.

UPS może znaleźć swoje zastosowanie również w zabezpieczeniach systemów alarmowych, oświetlenia awaryjnego, centrali telefonicznej czy kas fiskalnych - podkreśla Maciej Mączyński Vice President IT Business Schneider Electric – urządzenie podtrzyma pracę systemu pozwalając nam na bezpieczne opuszczenie biura czy prawidłowe zamknięcie programu, co z pewnością uchroni nas przed stratami finansowymi i zaoszczędzi nam sporo stresu.

 

APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym, doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruxure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »