Dom » Nieruchomość

VALMET kolejnym najemcą w inwestycji biurowej OKAM - ŁÓDŹ.WORK

OKAM Capital, będący właścicielem budynku biurowego ŁÓDŹ.WORK w samym centrum Łodzi wynajął przestrzeń kolejnemu najemcy. Firma VALMET zawarła umowę na najem powierzchni o wielkości 570 mkw. Kontrakt pomiędzy OKAM, a międzynarodowym producentem maszyn papierniczych będzie obowiązywał przez 5 lat.

Od miesięcy widzimy wzrost zainteresowania powierzchniami biurowymi na naszej łódzkiej inwestycji ŁÓDŹ.WORK po pierwszych, intensywnych fazach pandemii. Kolejne firmy przyciąga atrakcyjna lokalizacja, multifunkcyjność obiektu, rozwinięta okoliczna infrastruktura i unikatowy charakter tego miejsca, łączący industrializm z nowoczesną formą. Tym razem dołącza do nas firma z branży papierniczej, która będzie tu rozwijać jeden z obszarów swojego biznesu - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

VALMET to światowy lider w dziedzinie rozwoju i dostaw technologii procesowych, automatyki  
i usług dla przemysłu celulozowo-papierniczego oraz energetycznego. Valmet posiada ponad 220 letnią historię działalności w przemyśle, obecnie zatrudnia ponad 17.000 profesjonalistów na całym świecie. Spółka jest notowana na giełdzie w Helsinkach.  

Valmet oferuje unikalne na rynku, kompleksowe portfolio produktów i usług dla producentów tektury, papieru i papieru higienicznego. W łódzkim biurze będą rozwijane projekty dla segmentu małych i średnich maszyn do produkcji papierów higienicznych dostarczane dla międzynarodowego grona klientów.  

Poszukując nowej przestrzeni biurowej kierowaliśmy się możliwościami adaptacji,  jak również atmosferą sprzyjającą kreatywnemu rozwojowi naszego zespołu. Wnętrze historycznie nawiązujące do przemysłu papierniczego, mieściła się tu drukarnia Meyerhoffa, idealnie wpisuje się filozofię funkcjonowania naszej organizacji zorientowanej  na zrównoważony rozwój. Wierzymy, że ma to wpływ na atmosferę i efektywność pracy,  co jest dla nas kluczowym czynnikiem. Tradycja połączona z nowoczesną technologią jest tym co zaoferował nam ŁÓDŹ.WORK w swoich wnętrzach a z czym identyfikujemy się jako firma z ponad 200 letnią historią. Działając globalnie postawiliśmy na lokalizację blisko dworca Łódź Fabryczna pozwalającą  na szybki dostęp do lotniska w Warszawie a trwająca Inwestycja Nowe Centrum Łodzi, w tym budowa tunelu średnicowego dodatkowo podniesie atrakcyjność komunikacyjną tej części miasta. Jestem przekonany, że nowa przestrzeń biurowa będzie miała przełożenie na atmosferę  i kreatywny flow, co zaowocuje rozwojem zespołu oraz rozwiązań i technologii jakie dostarczamy naszym klientom. - Sebastian Grabowski Dyrektor, Valmet SMM Tissue Technology Unit. 

Przestrzeń biurowo-usługowa ŁÓDŹ.WORK zlokalizowana jest przy ul. Dowborczyków 18,  
na terenach po dawnej fabryce Teodora Meyerhoffa. Obiekt powstał w ramach koncepcji Nowego Centrum Łodzi, zakładającego rewitalizację zabytkowych budynków oraz ich połączenie  
z nowoczesnymi przestrzeniami. Do dyspozycji najemców ŁÓDŹ.WORK oraz ich pracowników znajduje się m.in. wypożyczalnia eko-pojazdów oraz elektrycznych rowerów i hulajnóg, a także stojaki na rowery. Inną zaletą kompleksu jest strefa chill-out, elegancka recepcja oraz zaplecze sanitarne i socjalne. W planach OKAM ma również przygotowanie na terenie ŁÓDŹ.WORK przestrzeni pod foodtruck’i. 

Oprócz typowych powierzchni biurowych, OKAM posiada również biura w formule “all-inclusive” - skierowane głównie do małych firm i start-upów. W ramach pakietu najemcom proponowane  
są elastyczne warunki współpracy. Mogą skorzystać z dostosowanej do ich potrzeb przestrzeni  
w krótkim - 2,5 miesięcznym okresie, a także z rocznej umowy najmu. Poza zajęciem jednego z kilku do wyboru gabinetów, mogą też swobodnie użytkować salkę konferencyjną, wifi, budki telefoniczne, mini magazyny, a także kuchnię. 

Jednym z najemców w ŁÓDŹ.WORK jest PKP Energetyka, która zajmuje powierzchnię o wielkości niemal 400 mkw. Poza tym kompleksem biurowym, OKAM zrealizował w Łodzi, w miejscu dawnej odlewni żelaza Józefa Johna, projekt Strefa Piotrkowska 217, a niedawno rozpoczął w jej sąsiedztwie budowę swojego pierwszego projektu mieszkaniowego - Strefy PROGRESS. Firma ma kolejne plany rozwojowe – obok ŁÓDŹ.WORK, przy ul. Dowborczyków 18 powstanie inwestycja mieszkaniowa, gdzie docelowo znajdzie się ponad 300 mieszkań. 

Agentem Wyłącznym reprezentującym OKAM w negocjacjach była firma Corees Polska a z ramienia Valmet Technologies firma Colliers Poland reprezentowana przez Marcina Włodarczyka, Dyrektora Regionalnego Colliers w Łodzi: Valmet to najemca wymagający, który poszukiwał jednocześnie doskonałej, centralnej lokalizacji, budynku nowoczesnego, ale jednocześnie oferującego postindustrialny klimat, wyjątkowe pofabryczne wnętrza, a także infrastrukturę towarzyszącą  np. miejsca parkingowe. W budynku ŁÓDŹ.WORK znalazł wszystkie te elementy. Wierzę, że Valmet będzie rozwijał się w Łodzi i przyciągał nowych pracowników również nowym biurem.  

 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sylwia Majcher

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »