Firma » Biznes

W poszukiwaniu bezpiecznych sklepów

W poszukiwaniu bezpiecznych sklepów
Zobacz więcej zdjęć »
Według badań serwisu Sklepy24.pl aż 67% Polaków boi się kupować w e-sklepach. Ten niepokojący wynik jest rezultatem coraz częstszych oszustw i prowadzenia nielegalnych działalności w internecie. Jak zatem przekonać się, że sklep, w którym zamawiamy jest bezpieczny?

Pierwszym krokiem jest zweryfikowanie danych kontaktowych, które powinny znajdować się na stronie internetowej. Musisz upewnić się, że nazwa i adres sprzedawcy jest aktualny oraz, że firma posiada dane identyfikacyjne. Możesz też przeczytać opinie i komentarze osób, które kupowały na danej stronie internetowej, bądź przeczytać regulamin sklepu. Jeśli masz jednak wątpliwości, warto zapytać profesjonalistów, którzy pomogą Ci zorientować się czy zakupy w danym sklepie będą bezpieczne, a transakcja przebiegnie bez problemów – wszystkie te i dodatkowe informacje sprawdza dla Ciebie portal Jakkupować.pl

Serwis internetowy Jakkupować.pl, ułatwia robienie zakupów a od stycznia 2011 r. informuje także o sklepach posiadającyh elektroniczny certyfikat Euro-Label

Głównym celem serwisu Jakkupować.pl jest doradzanie konsumentom w podejmowaniu decyzji podczas zakupów tradycyjnych oraz internetowych. Na stronie znajdziemy artykuły i porady na tematy związane z kupowaniem on-line jak np.: na co zwracać uwagę by dopasować produkt do swych potrzeb, jak wybierać produkty oraz jak i gdzie kupować bezpiecznie w Internecie. Portal Jakkupować.pl oferuje także poradnik prawny zawierający zestaw wskazówek, które pomogą nam uniknąć nieuczciwych sprzedawców i nauczą jak dochodzić swoich praw.

Od początku tego roku, na portalu możemy dowiedzieć się o sklepach posiadających symbol Euro-Label, który świadczy o tym, że warunki sprzedaży są zgodne z prawem i zrozumiałe dla konsumentów, a sprzedawca respektuje przepisy konsumenckie i stosuje kodeks dobrych praktyk handlowych. Klient certyfikowanych sklepów ma pewność, że produkt będzie dostarczony zgodnie z zamówieniem, natomiast w przypadku nieprawidłowości w transakcji może skorzystać z procedury rozpatrywania skargi, którą świadczy Jednostka Certyfikująca w ramach pozasądowego rozpatrywania sporów.

Jak mówi Kinga Szewczyk, kierownik polskiej sekcji Euro-Label, Wszyscy sprzedawcy odznaczeni symbolem jakości Euro-Label pomyślnie ukończyli nasz intensywny proces sprawdzający i są stale poddawani nowym kontrolom.

Według raportu TNS OBOP, Polak wydaje średnio 146 zł miesięcznie na zakupy w sklepach internetowych. Handel elektroniczny to najszybciej rozwijająca się branża w europie i zarazem największa kolebka oszustów żerujących na naiwności konsumentów. Warto więc uzbroić się w wiedzę na temat bezpiecznego kupowania aby nie paść ofiarą internetowych złodziei.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Instytu Logistyki i Magazynowania
http://ilim.poznan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »