Kultura, sztuka » Kultura

W stylu slow #2. Złoty Jar – Gosia i Maciek Dziczkowscy

W stylu slow #2. Złoty Jar – Gosia i Maciek Dziczkowscy
Zobacz więcej zdjęć »
Ona – pisarka, aktorka, przewodniczka i dziedziczka rodzinnej kopalni złota. On – człowiek, który handlował stalą w jednej z największych światowych firm, a po latach spędzonych w korporacji odnalazł spokój, przeprowadzając się w góry. Oto para pasjonatów z poważnymi nadwyżkami kreatywności.

Gosia i Maciek Dziczkowscy to właściciele stuletniej willi Złoty Jar na Dolnym Śląsku. Kierują pensjonatem i przeprowadzają gości po starej kopalni złota. O swoim życiu w stylu slow opowiedzą już 20 marca w rozmowie z Olą Szalek (slowhop.com). Spotkanie odbędzie się w nowej przestrzeni Czytelnia w salonie Empik Junior.


Gdyby nie prowadzili Złotego Jaru i paru innych firm, najpewniej pojechaliby do słynnej Mount Rushmore wykuć w skałach oblicza kilku kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych, usypaliby nieszablonową mandalę widoczną z kosmosu albo – jak sami przyznają – „diabli wiedzą co jeszcze”. Póki co wybrali wspólne życie na zwolnionych obrotach w Górach Złotych.


Co w praktyce oznacza slow life? Dlaczego Gosia i Maciek zdecydowali się tak funkcjonować? Z dala od konsumpcjonizmu, masowości, codziennej bieganiny, stresów w korporacji i niezdrowego jedzenia. Podczas drugiego spotkania w Czytelni – wyjątkowej przestrzeni z neonami, stylizowanymi meblami oraz widokiem na Pałac Kultury i Nauki – trójka gości wraz z publicznością podejmą próbę autorskiego zdefiniowania filozofii, która przyciąga coraz więcej zwolenników na całym świecie.


Małgosia Dziczkowska – aktorka teatru lalek, podróżniczka, niespokojny duch. Praca z dziećmi, które przeżyły przejście tajfunu Yolanda na Filipinach, nauczyła ją pokory, zgubienie paszportu w Wietnamie – wiary w ludzi, a miesiąc spędzony w indyjskim aszramie – wiary w siebie.


Maciej Dziczkowski – wielbiciel tatuaży, jazdy na motorze oraz japońskiej mangi. W wolnej chwili rysuje i jeździ na quadzie po górach. W Złotym Stoku prowadzi również Escape Roomy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BusinessandCulture

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Margaret w Empik Zakopane, 24.06, g.18
Zwyciężczyni MasterChef Junior w Empiku Bonarce, 24.06.2019, g.18:00
Za 1 dzień:
Marcin Meller w Empik Echo Kielce, 25.06.19, g.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »