Dom » Wnętrza

Water Units:pierwsze zlewy Dornbracht

Water Units:pierwsze zlewy Dornbracht
Zobacz więcej zdjęć »
Na tegorocznych targach ISH we Frankfurcie nad Menem, które odbyły się w dniach od 10 do 14 marca, Dornbracht - wiodący producent wysokiej jakości armatury i akcesoriów łazienkowych oraz kuchennych - zaprezentował zupełnie nowy segment produktów: pierwsze zlewy kuchenne Dornbracht.

Tym samym projektanci kuchni, architekci i klienci docelowi otrzymali możliwość wyboru wysokiej jakości, doskonale do siebie dopasowanych i kompletnych pakietów armatur Dornbracht i zlewów Dornbracht - Water Sets i Water Units.

Water Units obejmują pojedyncze i podwójne zlewy zaprojektowane w ścisłej współpracy z kanadyjskim producentem klasy premium w celu połączenia ich z armaturami kuchennymi Dornbracht Water Sets. Water Units i Water Sets uzupełniają się wzajemnie tworząc całość optymalnie dopasowaną do określonych miejsc pracy z wodą. Tym samym Dornbracht konsekwentnie kontynuuje, wprowadzoną przed dwoma laty jako Kitchen Zones, koncepcję rozdzielenia obszarów funkcyjnych w kuchni domowej, analogicznie do kuchni profesjonalnych.

Wprowadzenie Water Units idzie w parze z rozszerzeniem Water Zones: strefy Preparing i Cleaning zostały uzupełnione o Cooking i Drinking. W pomieszczeniach, których charakter nie pozwala na całkowite rozdzielenie procesów roboczych, istnieje możliwość zastosowania strefy Universal z jednym głębokim wielofunkcyjnym zlewem i jednym płytkim. Ponieważ Water Zone Drinking nie jest ograniczona wyłącznie do obszaru kuchni, zmieniono nazwę tego projektu kuchennego z Kitchen Zones na Water Zones.

Każda ze stref Water Zones wymaga innych konfiguracji, które łączą w kuchni zasadę funkcjonalności z indywidualnością. Na przykład do strefy Preparing można wybrać dwa zlewy - jeden głęboki i jeden płytki, tak aby zyskać optymalne warunki mycia produktów spożywczych. W strefie Cooking do dyspozycji mamy duże, płytkie, pojedyncze zlewy wygodne przy napełnianiu garnków lub odcedzaniu makaronu. Strefa Cleaning oferowana jest z dwoma dużymi zlewami. Do strefy Drinking zaleca się natomiast pojedyncze płytkie zlewy. Mniejsze kuchnie wymagają stosowania strefy Universal, która skupia wszystkie zalety Water Units w jednym wariancie zajmującym niewielką powierzchnię.

„Dzięki połączeniu nowych zlewów z armaturami możemy zaproponować perfekcyjnie dopasowany pakiet kuchenny", wyjaśnia prezes Andreas Dornbracht. „I to na najwyższym poziomie. Ponieważ tak samo, jak nasze armatury, również zlewy spełniają najwyższe wymogi w zakresie jakości, wzornictwa i funkcjonalności."

Wszystkie Water Units to ręcznie wykonane zlewy ze stali szlachetnej. Dzięki specyficznemu wzornictwu dostosowane są do najróżniejszych zastosowań w kuchniach.

Dwadzieścia zlewów pojedynczych i osiem podwójnych zaplanowano jako komory podwieszane i do zabudowy. Użyte do ich produkcji masywne materiały oraz delikatna elegancja wzornictwa na nowo odkrywają kuchnię jako pomieszczenie funkcjonalne. Precyzyjnie zespawana stal szlachetna o grubości 1,5 milimetra poprzez oddziaływanie m.in. na zmysł dotyku daje zupełnie nową świadomość jakości. Wewnętrzny promień zaokrąglonych rogów ścian komory zlewu wynoszący zaledwie 7 milimetrów dodatkowo świadczy o wysokiej precyzji wykonania tego wzorniczo minimalistycznego projektu. Wyróżniająca się kolorystyka i delikatnie szczotkowana powłoka ze stali szlachetnej podkreślają charakter kuchni jako przestrzeni życiowej, która ponownie zaczyna odgrywać rolę centrum domu i mieszkania. Szczegóły, takie jak idealnie proporcjonalny otwór odpływowy i specjalne maty, które wyciszają pogłos wody w komorze dają wrażenie osiągnięcia najwyższej perfekcji.

Water Units zostały zaprojektowane według jednolitego schematu. Wszystkie zlewy mogą być dowolnie łączone w różnych strefach.

Water Units są już dostępne w sprzedaży.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »