Gospodarka » Żywność

Wawel wśród Najcenniejszych Polskich Marek

Wawel wśród Najcenniejszych Polskich Marek
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Wawel SA zdobyła III miejsce w klasyfikacji Najcenniejszych Polskich Marek w kategorii słodycze i lody. Ranking, już po raz piąty, zorganizowano pod patronatem dziennika „Rzeczpospolita”.

Jest to jedyne w Polsce zestawienie marek, które opiera się na twardych danych finansowych, połączonych z badaniem opinii konsumentów. Wśród najmocniejszych marek w kategorii słodycze i lody Wawel uplasował się na 3. miejscu, zdobywając 84 punkty na 100 możliwych w kategorii prestiż oraz 82 na 100 możliwych w dziedzinie: postrzegana jakość.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W głównym rankingu, wśród 330 badanych marek, sklasyfikowanych według ich ogólnej wartości firma Wawel zajęła 54 miejsce. To znaczny awans w porównaniu z rokiem 2007, kiedy Wawel znalazł się 67. pozycji. W porównaniu z ubiegłym rokiem wartości marki wzrosła aż o 73%!

Gazeta przedstawiła także szczegółowe minirankingi, zestawiające marki według poszczególnych elementów składających się na ich siłę. Marka Wawel zajęła 49. miejsce w kategorii prestiżu oraz 58. miejsce w dziedzinie postrzeganej jakości.


Dodatkowe informacje:
Marta Smyrska, TBWA/PR, tel. 0 22 60 60 314, Marta.Smyrska@tbwa-pr.pl
Dorota Piwowarska, Wawel SA, tel. 0 12 25 42 136, D.Piwowarska@wawel.com.pl

Wawel SA to jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów słodyczy w Polsce, którego tradycje sięgają końca XIX wieku. Nieustannie podejmuje działania na rzecz doskonalenia swoich wyrobów oraz efektywności organizacji. Produkcja realizowana w fabryce w Dobczycach, oparta jest o sprawdzone receptury, a wykorzystywane surowce są najwyższej jakości i poddawane szczegółowej kontroli. Wawel SA od kilku lat posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000. Ponadto, dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów wdrożono system Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP). Główna siedziba firmy mieści się w Krakowie. Od 1998 spółka notowana jest na GPW w Warszawie.

Sklep Internetowy: www.wawel-sklep.com.pl

Sklepy firmowe: Gliwice Zwycięstwa 32, Katowice Warszawska 1, Katowice Chorzowska 107, Kraków Rynek Główny 33, Kraków Kalwaryjska 19-21, Jelenia Góra ul. 1-go Maja 21, Lublin ul. Chopina 15, Łódź A. Struga 5, Poznań Wrocławska 21, Sosnowiec Modrzejowska 10, Tarnów Krakowska 11, Zakopane Gen. Galicy 1A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »