Rozrywka i wypoczynek » Gry

Winter Survival: Prologue zadebiutuje 6 lutego na Festiwalu Steam Next Fest

Winter Survival: Prologue zadebiutuje 6 lutego na Festiwalu Steam Next Fest
Zobacz więcej zdjęć »
Notowane na NewConnect studio DRAGO entertainment poinformowało o dacie premiery Winter Survival: Prologue. Projekt trafi w ręce graczy już 6 lutego 2023 roku, podczas Festiwalu Steam Next Fest.

Notowane na NewConnect studio DRAGO entertainment poinformowało o dacie premiery Winter Survival: Prologue. Projekt trafi w ręce graczy już 6 lutego 2023 roku, podczas Festiwalu Steam Next Fest. Udostępnienie graczom darmowego wstępu do gry, podobnie jak wcześniej wersji demonstracyjnej, pozwoli zespołowi developerskiemu na zebranie kolejnej porcji feedbacku od społeczności i wprowadzenie przed premierą niezbędnych poprawek oraz uzupełnień. Z kolei dla zespołu marketingowego jest to okazja do promocji tytułu. Wynik pracy obydwu działów umożliwi Zarządowi określenie daty wydania gry we wczesnym dostępie.

- Z wielką radością informujemy, że wyznaczyliśmy datę premiery Winter Survival: Prologue. Już 6 lutego gracze będą mieli kolejną okazję wejść do świata mroźnej i niebezpiecznej wyprawy górskiej. Tym razem zaprezentujemy chwile, które wydarzyły się przed tym, czego gracze mogli doświadczyć grając w demo.  Planujemy też wydać grę w trybie Early Access. Wydanie gry najpierw w formie demo, następnie prologu i wczesnego dostępu, ma nam pokazać, co możemy usprawnić lub zmienić, tak by premiera pełnej wersji gry spełniła oczekiwania jak najszerszej grupy odbiorców. Zdajemy sobie sprawę, że po sukcesie Gas Station Simulator, mamy wysoko zawieszoną poprzeczkę, stąd z dużą rozwagą opracowywaliśmy strategię rozwoju tego tytułu. Mam nadzieję, że gracze to docenią i ciepło przyjmą naszą najnowszą propozycję. Zwłaszcza, że na każdym etapie będziemy prowadzić z graczami komunikację. Obecnie projekt jest dopracowywany, wprowadzamy wiele udoskonaleń. – mówi Lucjan Mikociak, Studio Head of DRAGO entertainment. – Produkt końcowy ma być pełen ekscytujących etapów i w efekcie stworzyć wyróżniającą się na polskim rynku historię na pograniczu gry przygodowej, strategicznej i symulatora – dodaje.

Winter Survival: Prologue udostępnimy podczas pierwszego dnia nadchodzącej edycji Festiwalu Steam Next Fest. – Liczymy, że wydarzenie, które co roku cieszy się tak ogromną popularnością, zwiększy zasięg promocji naszego projektu i pomoże nam w dotarciu do licznej grupy odbiorców – mówi Lucjan Mikociak.

Założeniem twórców gry jest by z pozoru spokojna przygoda górska przeobraziła się w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie. W jej czasie gracz będzie mógł doświadczyć zimna, pragnienia, głodu i skrajnego wyczerpania – nie tylko fizycznego ale i mentalnego, co jest jednym z unikatowych systemów (Sanity), który został wprowadzony do Winter Survival.  Dzięki temu próba przetrwania nigdy nie będzie taka sama, natomiast zawsze wymagająca i zaskakująca. Poza tym gracz doświadczy innego podejście do survivalu, który bardziej nagradza spryt, niż bezpośrednią konfrontację. Wszystkie wspomniane elementy są wzmocnione wielowątkową fabułą.

Projekt powstawał przy wsparciu merytorycznym Marka Kamińskiego, podróżnika i zdobywcy obu biegunów Ziemi. Partnerzy niedawno podpisali porozumienie w zakresie zmiany warunków partycypacji w zysku ze sprzedaży gry. W wyniku zainicjowanych przez Zarząd DRAGO entertainment negocjacji, strony zgodziły się na zmianę zasad współpracy i wynagrodzenia za współpracę. Pan Marek Kamiński otrzymał za swój wkład jednorazowe wynagrodzenie, natomiast DRAGO zachowa należną mu wcześniej część tantiem.

Równolegle zespoły DRAGO entertainment pracują nad najnowszymi rozszerzeniami  i DLC do swojej flagowej produkcji – Gas Station Simulator oraz nad  kolejnym tytułem z tego uniwersum – Road Diner Simulator.

Link do strony wydarzenia: Festiwal Steam Next: luty 2023 (dokumentacja Steamworks) (steamgames.com)

Karta prologu: https://store.steampowered.com/app/2175210/Winter_Survival_Prologue/ 

 

DRAGO entertainment S.A. to notowany na rynku NewConnect producent i deweloper gier wideo o ponad 20-letnim doświadczeniu. Spółka ma w planach przeniesienie notowań na Główny Rynek GPW w Warszawie. Krakowskie studio jest zwycięzcą Invest Cuffs 2022 w kategorii Debiut Giełdowy roku 2021.Spółka opiera swój rozwój na produkcji symulatorów premium oraz survivali.  W 2021 roku wydała z sukcesem grę Gas Station Simulator i wciąż wzbogaca tytuł o rozszerzenia oraz płatne i bezpłatne DLC. Oprócz gry rozwijane jest również całe uniwersum, w którym powstawać będą kolejne projekty. W 2022 roku studio wydało również Food Truck Simulator. Najbliższą z zaplanowanych premier jest Winter Survival.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

wypożyczalni samochodów lublin
Wynajem samochodów w Lublinie cieszy się ogromną popularnością wśród osób chcących zwiedzić miasto i okolice na własnych warunkach.

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »