Dom » Architektura

Włoski patent na designerskie powierzchnie – konglomeraty kwarcytowe Technistone

Włoski patent na designerskie powierzchnie – konglomeraty kwarcytowe Technistone
Zobacz więcej zdjęć »
Włochy to kolebka sztuki, dla wielu synonim światowej mody, najwyższej jakości i dobrego designu. To prace włoskich artystów są często punktem odniesienia w procesie kreacji nowych projektów, a pewne wyznaczone przez nich standardy okazują się nienaruszalne.

Tegorocznym zwycięzcą prestiżowego konkursu dla architektów i designerów Inspireli Awards został młody włoski twórca Giacomo Garziano. Dla firmy Technistone, jednego z głównych partnerów konkursu, nie było to niespodzianką; w końcu włoski design jest jej szczególnie bliski. To z niego czerpie najszlachetniejsze wzory dla swoich powierzchni z konglomeratu kwarcytowego, a sama ich produkcja nie byłaby możliwa, gdyby nie włoska technologia Breton, zapewniająca najwyższą jakość produktu.

Włoska technologia synonimem jakości

Konglomerat kwarcytowy to materiał wykonany we włoskiej technologii Bretonstone® opatentowanej w latach 70 przez firmę Breton z północnych Włoch. Pozwala ona tworzyć powierzchnie o wyjątkowych właściwościach technicznych oraz nieograniczonej palecie barw i wzorów. Konglomerat kwarcytowy wyprodukowany zgodnie ze sztuką Breton to mieszanka  95% materiałów naturalnych, głównie kwarcu i granitu i 5% żywic poliestrowych, pigmentów i wypełniaczy. Otrzymany sprasowany materiał jest trwały, wysoce odporny na uszkodzenia i zaplamienia, łatwy w obróbce oraz co najważniejsze - bezpieczny. Produkty wytworzone w ten sposób nie wydzielają lotnych związków organicznych, więc są nieszkodliwe dla zdrowia oraz środowiska. Technologia Breton powala także wiernie naśladować najszlachetniejsze surowce, takie jak marmur i granit, jednak sprawia, że uzyskany materiał jest o wiele lżejszy i bardziej podatny na obróbkę od naturalnego kamienia. Co więcej, wzory konglomeratu Technistone nie ograniczają się do inspiracji naturą, ale ich produkcja niesie ze sobą także nieograniczone pole dla innowacji w kwestii wzornictwa. Poza kolekcją Noble, naśladującą marmury, Technistone posiada w swojej ofercie serie wzbogacane kawałkami szkła i zwierciadeł (Starlight Collection), linie przypominające masywne granity (Rustic Collection) oraz gamy zróżnicowane kolorystycznie i strukturalnie (Essential Collection).  

Włoskie szlachetne materiały

Technistone czerpie z włoskiego kamieniarstwa to, co najlepsze - między innymi inspirację marmurem. W swojej kolekcji prezentuje trzy produkty, które wzorem i kolorem do złudzenia przypominają marmury wydobywane na półwyspie Apenińskim. Noble Desiree Grey inspirowany jest ciemniejszą odmianą marmuru Bardiglio: jego ciemnoszary kolor i skromne białe żyłkowanie dobrze odnajdują się w luksusowych, stonowanych włoskich wnętrzach. Jaśniejsze, najbardziej rozpoznawalne marmury, stały się inspiracją dla Noble Carrara i Noble Botticino. Marmur karraryjski, który był podstawą do stworzenia tych propozycji, pochodzi z toskańskiej miejscowości Carrara, która sąsiaduje z największymi złożami tego kamienia szlachetnego. Jest to biały marmur o popielatym żyłkowaniu przechodzącym w delikatne plamy, a doceniał jego walory estetyczne sam Michał Anioł. Jest to idealny materiał do modnych wnętrz, których właściciele chcą połączyć nowoczesny design z ponadczasową elegancją. Botticino to kolejny drogocenny marmur, wydobywany w Lombardii. Charakteryzuje go wyjątkowa, beżowa barwa i brązowe żyłkowanie. Materiał o takim wykończeniu szczególnie dobrze prezentuje się w łazienkach, nadając im antycznego, ekskluzywnego wyrazu.
Jeszcze jednym włoskim materiałem, jakim inspiruje się Technistone w wyrobie swojego produktu (Brilliant Grey) jest Basaltina. To bazalt, skała wulkaniczna, używana powszechnie w starożytnym Rzymie, bardzo ceniona i uwielbiana przez włoskich architektów i dekoratorów po dziś dzień. Basaltina charakteryzuje się jednolitą szarą powierzchnią o rozproszonych, połyskujących punkcikach, co może przypominać rozgwieżdżone niebo. Włochom taki wzór kojarzy się z tradycją i stonowaną elegancją.

Technistone czerpie inspiracje nie tylko z włoskich kamieni: oferta firmy jest bardzo zróżnicowana. Wiadomo jednak, że Italians do it better, a to hasło na pewno doskonale opisuje technologię Bretonstone®, która jest podstawą produkcji wysokiej jakości konglomeratów.


Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej - mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.  

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »