Gospodarka » Bezpieczeństwo
Wózki widłowe Toyota - najważniejsze bezpieczeństwo!
Zobacz więcej zdjęć » |
Główna ideą programu EU-OSHA jest propagowanie świadomości bezpieczeństwa pracy, w tym prac konserwacyjnych oraz bezpiecznych praktyk. Według badań tej organizacji w niektórych krajach europejskich blisko 20% wszystkich wypadków przy pracy wystąpiło podczas realizacji prac konserwacyjnych, a w niektórych sektorach liczba wypadków związanych z pracami konserwacyjnymi stanowi ponad połowę wszystkich wypadków.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Kampania bezpiecznej eksploatacji i bezpiecznego miejsca pracy EU-OSHA trwa w 27 państwach członkowskich, a także w krajach poza Unią Europejską. EU-OSHA zamierza obniżyć o ok. 25% liczbę wypadków przy pracy w okresie 2007-2012 r. Toyota Material Handling Europe jest jednym z 30 oficjalnych europejskich partnerów kampanii w latach 2010-2011 r. i co istotne jedynym z branży rozwiązań do transportu wewnętrznego. Firma będzie promować bezpieczne praktyki wśród własnych pracowników w oparciu o istniejące programy w zakresie bezpieczeństwa. Ponadto, Toyota nawiąże współpracę z partnerami handlowymi oraz innymi podmiotami zainteresowanymi promowaniem bezpiecznych praktyk konserwacyjnych. Firma Toyota Material Handling Europe zatrudnia wewnętrznie ok. 2000 pracowników w fabrykach w Szwecji, Francji i we Włoszech. Muszą oni pracować na dobrze utrzymanych maszynach, bo to umożliwia wytwarzanie produktów wysokiej jakości. W całej Europie pracuje również ok. 4000 techników serwisowych, którzy każdego roku wykonują 3,5 mln wizyt serwisowych, realizując niezbędne prace konserwacyjne i naprawcze. Wdrożenie praktyk bezpiecznej konserwacji zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność pracy pracowników firmy Toyota.
Regularne przeprowadzanie prac konserwacyjnych zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie klientów Toyoty oraz ochronę pracowników i inwestycji w wartościowy sprzęt do transportu wewnętrznego.
Celem udziału w tym programie Toyota HME jest całkowite wyeliminowanie wypadków w miejscach pracy. Dzięki współpracy z EU-OSHA firma wykorzystuje do rozwijania obecnych programów bezpieczeństwa pracy specjalne szkolenia BHP dla pracowników i promowania kultury bezpieczeństwa - zarówno w obrębie firmy, jak i u klientów.
Oprócz opracowywania produktów i technologii wspierających bezpieczeństwo obsługi - np. System Aktywnej Stabilności Toyota SAS - firma Toyota Material Handling Europe zawsze kładła nacisk na bezpieczeństwo w pracach produkcyjnych i serwisowych. Każdy z trzech zakładów produkcyjnych firmy został wyposażony we własne „dojo" do nauki procedur bezpieczeństwa („dojo" oznacza w języku japońskim „szkołę" lub „pomieszczenie treningowe"). Odbywają się tam szkolenia w zakresie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, w tym oceny ryzyka, noszenia odzieży i sprzętu ochronnego, oraz bezpiecznej pracy z chemikaliami. Programy szkoleń w „dojo" bezpieczeństwa zostaną uzupełnione o materiały udostępnione w ramach kampanii promowania bezpiecznych prac konserwacyjnych. Inżynierowie serwisowi firmy również przechodzą szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w ramach programu szkoleń techników serwisowych (ang. STEP - Service Technician Education Program). Program STEP został stworzony z myślą o ponad 4000 technikach serwisowych pracujących w europejskiej sieci serwisowej firmy Toyota MHE oraz w celu nieustannego zapewniania wysokiej jakości usług serwisowych, konserwacyjnych i naprawczych. Techniki bezpieczeństwa prac konserwacyjnych stanowią ważną część programu STEP. Z kolei kampania EU-OSHA umożliwi zwiększenie świadomości i rozprzestrzenienie wiedzy o najlepszych praktykach bezpiecznej konserwacji. Toyota Material Handling Europe produkuje doskonałe wózki widłowe. Toyota - powstała w 1926r. W 1948 powstał pierwszy ręczny wózek paletowy a w 1956 Firma produkuje pierwszy wózek widłowy z przeciwwagą BT. Toyota działa w oparciu o Kartę Ziemi propagując odpowiedzialność za środowisko naturalne.
Nadesłał:
kraskairena
|
Komentarze (0)