Kultura, sztuka » Kultura

Wraca islandzki komisarz

Wraca islandzki komisarz
Zobacz więcej zdjęć »
24 marca do księgarń trafi najnowszy kryminał islandzkiego pisarza Arnaldura Indriđasona.

„Grobowa cisza”, kolejny kryminał islandzkiego pisarza Arnaldura Indriđasona o policjancie Erlendurze Sveinssonie z Reykjaviku, trafi do księgarń 24 marca. Polskiemu wydaniu książki patronuje Salon Kulturalny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nie jest to pierwsza wydana po polsku powieść Islandczyka. W roku 2009, również nakładem W.A.B.. ukazał się kryminał „W bagnie”, w którym Sveinsson rozwiązywał sprawę zabójstwa siedemdziesięcioletniego mężczyzny o bardzo mrocznej przeszłości. „Grobowa cisza”, co zresztą sugeruje tytuł, również nie jest pogodną książką.

Już początek jest makabryczny. Student medycyny zauważa, że jego dużo młodszy brat bawi się kawałkiem ludzkiej kości znalezionym na pobliskiej budowie. W wykopie znajduje się reszta szkieletu, sprawą zajmuje się więc policja. Zdaniem Erlendura Sveinssona mogą to być szczątki zaginionej przed siedemdziesięciu laty osoby. Ale śledztwo, którego się podejmie, okaże się skomplikowane. Do tego dojdą problemy z córką, która wpadła w poważne tarapaty. Nad wszystkim zaś unosi się wszechobecna melancholia. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »