Motoryzacja » Transport
Wrocławskie lotnisko łączy się z Gdańskiem
Wrocławskie lotnisko zyskuje 1 lipca szybkie, bo bezpośrednie połączenie z Trójmiastem, jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc wypoczynku w Polsce. – Liczymy na to, że oferta Eurolotu zainteresuje tych, dla których przeszkodą w spędzaniu urlopu nad polskim morzem był do tej pory niski komfort i długi czas podróży samochodem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Chcemy pokazać, że latanie po kraju może stać się formą podróżowania dostępną dla wielu osób. Jestem przekonany, że specjalne oferty dla rodzin i osób podróżujących z dziećmi, przyciągną do nas wielu pasażerów, a po sezonie wakacyjnym także ludzi biznesu – komentuje Bartłomiej Matusewicz, wiceprezes ds. Operacyjno-Technicznych Polskiej Regionalnej Linii Lotniczej Eurolot.
Przewoźnik zapowiada, że najtańsze bilety na trasie Wrocław-Gdańsk będą kosztować 195 zł, a średnia cena biletów nie przekroczy 300 zł. Cena zawierać ma wszystkie opłaty, włącznie z kosztem przewozu bagażu. Dodatkowo dla dzieci Eurolot wprowadzi 50-procentową zniżkę, z której będą mogli korzystać pasażerowie poniżej 14 roku życia.
Połączenie wystartuje z początkiem lipca. Na trasie Wrocław-Gdańsk-Wrocław kursować będą maszyny typu ATR-42 z 47 miejscami na pokładzie. W poniedziałki, środy, piątki i soboty zaplanowano jedno połączenie dziennie, a we wtorki i czwartki - dwa. Sprzedaż biletów, która ruszy 1 czerwca, ma się odbywać za sprawą własnego systemu rezerwacyjnego Eurolotu. W ubiegłym sezonie na tej trasie kursowały samoloty linii Jet Air.
Połączenie Wrocław-Gdańsk to część budowanej przez Eurolot siatki połączeń między portami regionalnymi w Polsce. Ma ona umożliwiać podróżowanie po kraju z pominięciem Warszawy. Podróżni, korzystający z wrocławskiego lotniska, będą więc mogli nie tylko zaplanować relaks na nadmorskich plażach Trójmiasta. Jeżeli będą chcieli podróżować dalej, w Gdańsku przesiądą się na rejsy do Rzeszowa czy Krakowa. Na wszystkich trasach obowiązywać ma ten sam cennik.
Nowe połączenie to szansa nie tylko dla mieszkańców Wrocławia i regionu na szybką i wygodną podróż nad morze. To również znakomita okazja dla Pomorzan, którzy w półtorej godziny będą mogli znaleźć się w tętniącym życiem Wrocławiu, a stamtąd wyruszyć w podróż po magicznym Dolnym Śląsku.
Obecnie z portu lotniczego we Wrocławiu można dolecieć do 31 portów w 17 krajach. Pod koniec roku lotnisko we Wrocławiu otworzy nowy terminal, który wraz z infrastrukturą będzie kosztować ok. 400 mln euro. Największa inwestycja w historii portu jest w tej chwili w fazie wykończeniowej. Po otwarciu nowego, cztery razy większego terminalu Port Lotniczy Wrocław będzie gotowy obsługiwać 2 razy więcej pasażerów (3,5 mln rocznie) niż obecnie.
Lotnisko na Strachowicach obsłużyło w 2010 roku 1,65 mln pasażerów i miało najwyższy wśród polskich lotnisk regionalnych przyrost liczby podróżnych, na poziomie 21,2% w odniesieniu do 2009 roku.
Komentarze (0)