Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Wszywka alkoholowa Esperal to legalna i bezpieczna substancja pomocna w leczeniu alkoholizmu
Zobacz więcej zdjęć » |
Choroba alkoholowa to poważne uzależnienie, które dotyka zarówno psychiki, jak i fizyczności osoby uzależnionej. Powoli i podstępnie wyniszcza organizm, niekiedy powodując nieodwracalne uszkodzenia narządów wewnętrznych takich jak wątroba, nerki czy układ nerwowy. Choroba najczęściej dotyka również osób najbliższych uzależnionego, którzy dotkliwie odczuwają postępujące uzależnienie członka swojej rodziny.
Jedną z metod walki z uzależnieniem od alkoholu jest wszywka alkoholowa Esperal, która polega na umieszczeniu tabletek z substancją czynną Disulfiram w ciele osoby uzależnionej. Zabieg można przeprowadzić w naszym prywatnym gabinecie http://esperallodz.pl/, by mieć pewność, że wszywka będzie w pełni bezpieczna dla organizmu, a zabieg zostanie przeprowadzony przez doświadczonych lekarzy specjalistów przy użyciu specjalistycznego sprzętu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jak działa Esperal?
Esperal to dawna nazwa substancji czynnej, która znajduje się w tabletkach umieszczanych w organizmie pacjenta. Dziś jego nazwa to Disulfiram, jednak potocznie wciąż nazywa się go Esperalem.
Substancja czynna zawarta w tabletkach blokuje działanie enzymu odpowiedzialnego za metabolizm alkoholi w ciele, co powoduje niemożność bezpiecznego usunięcia alkoholu etylowego pojawiającego się w ciele osoby zaszytej. Dlatego też, spożycie alkoholu w trakcie terapii Esperalem powoduje wystąpienie szeregu nieprzyjemnych objawów. Pojawiają się one już po kilkunastu minutach i potrafią pozostać z pacjentem nawet przez 10-12 godzin. Do takich objawów zaliczamy głównie: nudności, wymioty, zawroty głowy, nadmierne pocenie, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnienia, tachykardia, lęki, ataki paniki, ogólna dezorientacja.
W związku z powyższym, wszywka alkoholowa ma na celu powstrzymanie osoby uzależnionej od ponownego sięgnięcia po alkohol. Pozwala to na długie pozostanie w abstynencji, co z kolei jest koniecznym warunkiem do podjęcia kolejnych kroków w leczeniu uzależnienia.
Przygotowanie do zabiegu implantacji Esperalu
Wszystkie osoby, które zdecydują się na zabieg zaszycia alkoholowego muszą pamiętać, że co najmniej 24 godziny przez terminem zabiegu obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu! Gdy pacjent pojawi się nietrzeźwy, wykonanie zabiegu zostanie mu odmówione. Dlatego też tak wiele osób uzależnionych od alkoholu decyduje się przed zabiegiem wszycia wszywki na odtruwanie alkoholowe. Pozwala ono na bezpieczne przerwanie ciągu alkoholowego przy równoczesnym uniknięciu nieprzyjemnych objawów odstawienia alkoholowego.
Zanim jednak lekarz wyznaczy termin zabiegu wszycia Disulfiramu, pacjent stawia się na wizytę kwalifikującą, na której przeprowadzany jest z nim szczegółowy wywiad. Podczas takiej wizyty lekarz sprawdza stan zdrowia pacjenta, zbiera informacje na temat chorób oraz alergii. Na podstawie tych informacji ocenia, czy pacjent może poddać się zabiegowi wszycia wszywki. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
Ważne jest to, by podczas wywiadu nie zatajać żadnych informacji o swoim zdrowiu, gdyż takie zachowanie może spowodować wywołanie nieprzyjemnych konsekwencji oraz pogłębienie objawów takich chorób jak na przykład cukrzyca.
Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?
Zabieg wszycia tabletek z substancją czynną Disulfiram to zabieg nieskomplikowany i trwający maksymalnie około 30 minut. Nasz gabinet zaopatrzony jest w najwyższej jakości profesjonalny sprzęt medyczny, a zabieg przeprowadzają tylko doświadczeni lekarze. Dlatego też zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Podanie znieczulenia miejscowego powoduje, że komfort pacjenta zwiększa się, gdyż nie odczuwa on praktycznie żadnego bólu w trakcie trwania zabiegu.
Po podaniu znieczulenia miejscowego lekarz chirurg, używając wysterylizowanych narzędzi dokonuje nacięcia na skórze pacjenta i głęboko w niej umieszcza tabletki z Disulfiramem. Po umieszczeniu leku zakłada na ranę szwy oraz opatrunek.
Dzięki temu, że zabieg nie jest skomplikowany, pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu i nie ma potrzeby hospitalizacji go.
Wady i zalety wszywki z Esperalem
Wszywka alkoholowa Esperal ma niewątpliwie szereg zalet. Najważniejszą z nich jest fakt, że niezwykle skutecznie pozwala na pozostanie w abstynencji podczas czasu jej działania w ciele. Wszywka alkoholowa to niewątpliwie bardzo dobre rozwiązanie, które powoduje, że lek jest uwalniany nieustannie przez kilka miesięcy, a pacjent nie jest narażony na pominięcie dawki leku, gdyby ten przyjmowany był doustnie. Przekłada się to oczywiście na skuteczność działania, gdyż niekiedy mogłoby się zdarzyć, że pacjent próbuje oszukać najbliższych, że przyjął już leki, a w ukryciu spożywał alkohol.
Wszywka alkoholowa to bardzo skuteczna metoda pomocnicza w walce z alkoholizmem. Przez kilka miesięcy abstynencji pacjent może poznać mechanizm działania swojego uzależnienia oraz przyzwyczaić się do ponownego życia w trzeźwości. Wszywka jest niewyczuwalna w ciele, a ślad po zaszyciu jest tak mały, że osoby postronne nie zauważą, że tabletki zostały wszyte.
Esperal ma również swoją „ciemną stronę”, którą jest niewątpliwie szereg nieprzyjemności występujących po złamaniu zakazu abstynencji. Należy pamiętać, że pojawiają się one tylko wtedy, gdy pacjent sam z pełną odpowiedzialnością spożyje alkohol. W przypadku zachowania trzeźwości Disulfiram nie daje o sobie znać, po to, by osoba uzależniona mogła funkcjonować w sposób normalny. W związku z pojawiającymi się skutkami ubocznymi po napiciu się alkoholu, wszywka może być umieszczona w ciele pacjenta tylko za jego pełną i świadomą zgodą.
Zaszycie alkoholowe w walce o zdrowie
Wychodzenie z nałogu alkoholowego to niezwykle trudny i długotrwały proces, na który składa się wiele elementów. Wymaga on wiele poświęcenia, samozaparcia oraz cierpliwości od osoby uzależnionej, lecz przede wszystkim niezbędna jest autentyczna chęć wyzdrowienia. Osoby, które zgłaszają się na leczenie ze względu na presję lub przymus osób najbliższych zwykle nie kończą go, zniechęcają się do niego, a zdarza się również, że ich uzależnienie się pogłębia.
Dlatego też zastosowanie wszywki alkoholowej musi odbyć się za zgodą osoby uzależnionej. Niekiedy zdarza się, że osoby podpisują zgodę na zabieg, a tak naprawdę robią to dla najbliższych lub na tak zwanego świętego spokoju. Wszywka umieszczona w ciele w takich okolicznościach nie przyniesie pożądanego skutku. Pacjent po zakończeniu działania Esperalu, czyli po około 8-12 miesiącach szybko wróci do picia. Bywa również, że osoby zaszyte próbują „przepić” wszywkę, co jest oczywiście niemożliwe i może skutkować poważnymi uszkodzeniami nerek, wątroby, serca czy układu nerwowego, a nawet śmiercią.
Dzięki dobrowolnemu poddaniu się zabiegowi wszycia wszywki, pacjent ma naprawdę dużą szansę na skuteczniejsze leczenie w dalszych etapach wychodzenia z nałogu.
Nasz gabinet skutecznie pomógł już wielu osobom, które borykają się z uzależnieniem od alkoholu i które zdecydowały się na podjęcie leczenia. Jeżeli chcesz rozpocząć walkę z nałogiem już dziś skontaktuj się z naszym prywatnym gabinetem http://esperallodz.pl/.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)