Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego czwarty raz z rzędu wygrywa w rankingu wydziałów prawa

Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego czwarty raz z rzędu wygrywa w rankingu wydziałów prawa
Zobacz więcej zdjęć »
Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie zajął pierwsze miejsce w kategorii uczelni niepublicznych w rankingu wydziałów prawa „Dziennika Gazety Prawnej”. Już od czterech lat kapituła docenia najwyższą jakość nauczania oraz perspektywy rozwoju, jakie szkoła stwarza swoim absolwentom.

Tegoroczny ranking potwierdza silną pozycję niepublicznych szkół wyższych. Uczelnia Łazarskiego wyprzedziła w nim aż pięć uniwersytetów, a pod względem jakości absolwentów uzyskała maksymalną liczbę punktów.

Zwycięzca rankingu „DGP" wyłaniany jest na podstawie trzech głównych kategorii: „Kadra", „Jakość i siła absolwentów" oraz „Wymogi i jakość". Największą liczbę punktów można zdobyć za osiągnięcia w kategoriach będących przedmiotem największej konkurencji wśród uczelni, jak np. możliwość nadawania tytułu doktora.

To dla nas zaszczyt, że w kolejnej edycji rankingu zajmujemy pierwszą pozycję. Jest to niewątpliwie zasługa konsekwentnie realizowanego programu rozwoju Wydziału. Z roku na rok staramy się zagwarantować studentom zarówno najlepsze warunki do nauki, jak i szanse kariery zawodowej. Obecnie jednym z naszych głównych celów jest uzyskanie w najbliższych latach możliwości nadawania tytułu doktora habilitowanego nauk prawnych - mówi Dziekan Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego, prof. Zbigniew Lasocik.

W programie studiów nie rezygnujemy z przedmiotów ogólnorozwojowych, takich jak psychologia, socjologia, filozofia, etyka, kultura polityczna i prawna itd. Jednocześnie wprowadzamy cały szereg przedmiotów zorientowanych bardzo praktycznie, w których praktycy uczą konkretnych umiejętności. Są to na przykład zajęcia warsztatowe z postępowania cywilnego, zajęcia przygotowujące do konkursów sądowych, naukę poprzez pracę w studenckiej poradni prawnej czy zajęcia z erystyki i kultury żywego słowa. Szczególną formą zajęć z tego zakresu są symulacje rozpraw prowadzone w naszej nowej sali sądowej. Silny nacisk kładziemy na naukę języków obcych. Drugi język obcy będzie niedługo obowiązkowy, teraz jest traktowany na równi z innymi przedmiotami. Chcemy również rozwijać praktyczną naukę prawa europejskiego. Zajęcia z tego zakresu kierujemy nie tylko do studentów, ale także do praktyków, którzy bardzo tego potrzebują - dodaje prof. Zbigniew Lasocik.

Wydział uruchomił też system wsparcia dla studentów pierwszego roku poprzez tworzenie małych grup studentów pod opieką pracowników dydaktycznych. Przygotowywany jest też program w ramach którego studenci prawa uzyskają możliwość podjęcia studiów ekonomicznych, dzięki czemu zyskają dodatkowy dyplom licencjacki i umiejętności, które są bardzo cenione przez pracodawców.

Więcej informacji na temat Wydziału Prawa, jak i pozostałej oferty kształcenia Uczelni Łazarskiego można uzyskać na stronie: www.lazarski.edu.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »