Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Wykład inauguracyjny prof. Marka Belki na Uczelni Łazarskiego

Wykład inauguracyjny prof. Marka Belki na Uczelni Łazarskiego
Zobacz więcej zdjęć »
Prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Marek Belka wygłosi na Uczelni Łazarskiego otwarty wykład pt. „Europejski wymiar globalnego kryzysu finansowego”. Prelekcja nastąpi podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2010/2011.

Wykład prof. Marka Belki poświęcony będzie najważniejszym zagadnieniom związanym z aktualną sytuacją ekonomiczną państw Unii Europejskiej, w obliczu niedawnego kryzysu.Prelekcja poprzedzona zostanie przemówieniem Rektor Uczelni Łazarskiego, prof. nadzw. dr hab. Darii Nałęcz i uroczystym wręczeniem dyplomów wyróżniającym się studentom oraz absolwentom Uczelni.

Wykłady uznanych osobistości na inauguracjach roku akademickiego Uczelni Łazarskiego stały się już dla nas tradycją. W ubiegłym roku gościliśmy Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, której wykład spotkał się z wysokim zainteresowaniem ze strony studentów. Obecność tak wybitnych osób na szczególnie ważnych dla nas uroczystościach świadczy również o wysokim prestiżu Uczelni - mówi Agata Jankowska, koordynator ds. projektów marketingowych Uczelni Łazarskiego.

Prof. Marek Belka urodził się 9 stycznia 1952 r. w Łodzi. Dwukrotnie piastował stanowisko wicepremiera i ministra finansów, a od 2 maja 2004 r. do 31 października był premierem RP. 10 czerwca 2010 został mianowany Prezesem Narodowego Banku Polskiego. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych z dziedziny ekonomii. Specjalizuje się w teorii pieniądza oraz tematach związanych z polityką antyinflacyjną w krajach rozwijających się.

Inauguracja odbędzie się 4 października o godz. 12.00 w Auli im. Prof. Lecha Falandysza na terenie Uczelni Łazarskiego. Poprzedzona zostanie Mszą świętą w Kaplicy Uczelni. Wykład prof. Marka Belki rozpocznie się o godzinie 13.30. Możliwość uczestniczenia w prelekcji będą miały również osoby spoza Uczelni.

Więcej informacji na temat Uczelni Łazarskiego można uzyskać na stronie: www.lazarski.edu.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »