Rozrywka » Uroczystości

Wyższa Szkoła Logistyki rozpoczęła kolejny rok akademicki

Wyższa Szkoła Logistyki rozpoczęła kolejny rok akademicki
Zobacz więcej zdjęć »
Uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku Wyższej Szkoły Logistyki odbyła się 24 września 2011 roku. Naukę w pierwszej w Polsce uczelni logistycznej rozpoczęło w roku akademickim 2011/2012 blisko 1000 osób.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

To właśnie oni w auli WSL ślubowali: „Wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, dbać o godność studenta i dobre imię uczelni, darzyć szacunkiem władze uczelni oraz wszystkich członków jej społeczności”.
- W 2011 roku mija dziesięć lat od czasu, gdy z inicjatywy Instytutu Logistyki i Magazynowania, czołowego ośrodka wiedzy logistycznej w Polsce powołano Wyższą Szkołę Logistyki. Gratuluję Wam trafnego wyboru, strzeliliście w dziesiątkę, wybierając WSL - przywitał adeptów logistyki prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski, Rektor Wyższej Szkoły Logistyki. – Naszą dewizą jest profesjonalizm, partnerstwo i pasja. Wszystko co robimy, robimy właśnie w takiej atmosferze. Profesjonalnie kształcimy, z pasją się rozwijamy i – co najważniejsze – naszych studentów traktujemy jak partnerów. W praktyce oznacza to, że wprowadzamy dobrą jakość do szkolnictwa wyższego. Do tego dokładamy innowacyjne podejście do procesu nauczania. Na co dzień wykorzystujemy interaktywne techniki nauczania, system wideokonferencji, e-learning – wymieniał JM Rektor.
Swoją przygodę z WSL rozpoczynają w tym roku 983 osoby. W sumie na korytarzach Wyższej Szkoły Logistyki spotkać będzie można 2.540 studentów, w tym 1195 studiujących na studiach I stopnia, 895 na studiach II stopnia, 450 na studiach inżynierskich i 380 na studiach podyplomowych.   
W Uroczystej Inauguracji – obok studentów – uczestniczyło również wielu znamienitych gości, miedzy innymi Rektor TH w Wildau koło Berlina prof. Laszlo Ungvari, a także prorektor tej uczelni prof. Herbert Sonntag, rektorzy i dziekani wielu uczelni publicznych i niepublicznych, prezesi kilkudziesięciu firm, z którymi współpracuje WSL oraz grono profesorów i pracowników naukowo-dydaktycznych.
W swoim przemówieniu, Rektor WSL nie szczędził słów pochwały dla Uczelni, która w tym roku wchodzi w drugą dekadę działalności edukacyjnej.
– Minione lata były dla naszej uczelni okresem kontynuacji wytyczonej wcześniej strategii rozwoju. Doskonalono programy nauczania, wzrósł udział zajęć aktywnych, jak np. ćwiczenia, zajęcia laboratoryjne i terenowe, konwersatoria czy warsztaty menedżerskie, nakierowane na uczenie przedsiębiorczości i umiejętności rozwiązywania problemów;  położony został nacisk na kształtowanie cech osobowościowych studentów m.in. poprzez warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, czy negocjacji – mówił Profesor
Podkreślił również jak wiele osiągnęła uczelnia w minionym roku akademickim.
– Między innymi wzrósł potencjał kadrowy uczelni, rozwinięto działalność naukowo-badawczą i wydawniczą, zwiększyła się liczba studentów, usprawniono system zarządzania szkołą – wymienił Profesor.
Rektor Wyższej Szkoły Logistyki docenił także pracowników naukowych uczelni, których prace opublikowane zostały w wielu recenzowanych czasopismach, a referaty wygłoszone na krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Podkreślił wagę kontaktów partnerskich z zagranicznymi uczelniami oraz firmami logistycznymi. Przypomniał o sukcesach przedsięwzięć organizowanych przez Wyższą Szkołę Logistyki. Do największych należy Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna, do której przystąpiło w minionym roku ponad 4.600 uczniów ze 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ale także konferencje: IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „WSL FORUM – problemy współczesnej logistyki w badaniach naukowych”, VI studencka konferencja „Logistyka miejska”, IV Ogólnopolska Konferencja „Logistyka w sporcie” oraz V Forum Nauczycielskie dla nauczycieli kształcących w zawodach: technik logistyk i technik spedytor.
Inauguracja była również okazją do wyróżnienia osób, które przyczyniły się do rozwoju Wyższej Szkoły Logistyki. Pamiątkowy medal otrzymali: prof. dr Laszlo Ungvari, Rektor TH w Wildau koło Berlina, prof. dr hab. inż. Bernd Hentschel, wykładowca WSL oraz właściciel partnerskiej firmy Projektlogistik GmbH z siedzibą w Wildau, prof. zw. dr hab. Halina Szulce, wykładowca WSL, dr hab. prof. WSL Antoni Sobczak, wykładowca WSL, dr inż. Grzegorz Szyszka, Dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania, mgr inż. Małgorzata Drewnik, Prezes Zarządu Centrum Edukacji Logistycznej, mgr inż. Grzegorz Hempowicz, Prezes Zarządu WGRO S.A. oraz mecenas Krzysztof Degórski.
- Inauguracja roku akademickiego to szczególny dzień. Chciałbym podziękować nauczycielom akademickim oraz pracownikom uczelni, którzy swoją pracą i zaangażowaniem zasługują na szczególne wyróżnienie – mówił JM Rektor.
Nagrodę Rektora otrzymali: dr Witosz Awedyk za zaangażowanie w działalność dydaktyczną i organizacyjną, za osiągnięcia naukowo-dydaktyczne wyróżnieni zostali natomiast: dr inż. Stanisław Krzyżaniak i mgr inż. Adam Koliński, za zaangażowanie w działalność organizacyjną i dydaktyczną - dr Sławomir Palicki, a za wzorową pracę organizacyjną oraz zaangażowanie w rozwój Wyższej Szkoły Logistyki – mgr Joanna Kopańska i mgr Katarzyna Rewers-Pieszak.
Podczas uroczystości rozstrzygnięto także szóstą edycję konkursu Prologis Najlepszym na Najlepszego Absolwenta WSL w minionym roku oraz za najlepszą pracę dyplomową i magisterską za rok akademicki 2009/2010. W pierwszej kategorii zwyciężył Marcin Czajczyk, uzyskując średnią ocen 4,83. Za najlepszą pracę magisterską została uznana praca Katarzyny Jesionkowskiej pt. „Inwestycje budownictwa mieszkaniowego w województwie wielkopolskim na przykładzie gminy Dopiewo” napisana pod kierownictwem doc. dr. Zbyszko Pawlaka. Natomiast autorem najlepszej pracy licencjackiej został Mateusz Bronowicz, który napisał pracę na temat „Zabezpieczenia logistycznego akcji ratowniczych na przykładzie katastrofy cystern z produktami ropopochodnymi w Swarzędzu w 2007 roku” pod kierownictwem dr. Andrzeja Taratajcio. Nagrody wręczyła Marta Tęsiorowska, wiceprezydent ds. marketingu i komunikacji na Europę Centralną i Wschodnią Prologis.  
Podsumowaniem Inauguracji był wykład dr. inż. Stanisława Krzyżaniaka „Czy gospodarka może dziś funkcjonować bez logistyków?”. Wykładowca WSL w sposób niezwykle barwny i interesujący rozłożył gospodarkę na czynniki pierwsze wykazując ogromną rolę logistyki. Następnie w auli rozbrzmiały słowa Gaudeamus Igitur i tak Wyższa Szkoła Logistyki rozpoczęła jedenasty rok działalności, jako pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna, utworzona z inicjatywy Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Centrum Edukacji Logistycznej.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kmatysik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »