Firma » Biznes

XVI Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie ze wsparciem firmy Baumit

W sobotę, 1 września 2012 rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie. Tegoroczna, XVI już edycja, odbyła się na terenie ośrodka tenisowego Silesia Club w Bytomiu. Nowością podczas zawodów na Śląsku była całodniowa Akademia Tenisa dla początkujących architektów-tenisistów.
Wszystko po to, by zarazić tenisowym entuzjazmem jak najwięcej osób. Turniej tenisowy nie odbyłby się bez zaangażowania sponsorów i partnerów. W licznym gronie firm wspierających tę inicjatywę znalazła się firma Baumit.

W XVI Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie wzięli udział architekci ze Śląska podzieleni na 3 kategorie - kobiety open, mężczyźni open oraz mężczyźni 50+. Gry turniejowe były rozgrywane na sześciu kortach. Z kolei uczestnicy oczekujący na kolejne swoje pojedynki mogli zrelaksować się grając w wirtualnego tenisa na dostępnych konsolach. Dużą atrakcją były również konkursy sprawnościowe - najszybszy serwis turnieju oraz konkurs celności. Wiele emocji przyniosły przede wszystkim mecze o najważniejsze trofea, czyli półfinały i finały turnieju. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Schmidt, drugie miejsce zajęła Ewa Sakwerda, trzecie miejsce przypadło Magdalenie Adamczak. Wśród mężczyzn w kategorii 50+ triumfował Bartłomiej Brzózka, drugie miejsce wywalczył Piotr Fischer. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Adam Kochański i Michał Ankiersztajn. W kategorii mężczyźni open bezkonkurencyjny okazał się Janusz Łukasik, który w finale pokonał Karola Fiedora. Najniższy stopień podium zajęli Grzegorz Czaus i Piotr Olszewski. Rozegrano także turniej pocieszenia, w którym zwyciężył Sławomir Leś, a drugie miejsce zajął Krzysztof Zienć. Turniej zwieńczyło oficjalne zakończenie zawodów wraz z ceremonią wręczenia trofeów i nagród ufundowanych przez sponsorów.

Podczas tegorocznych Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie, po raz pierwszy zorganizowano Akademię tenisa, czyli całodniowy kurs dla początkujących adeptów tego sportu. Podczas intensywnych zajęć z trenerem można było skorzystać z programu treningowego, który pozwolił poznać dyscyplinę, jej specyfikę oraz podstawowe elementy gry.

Turniej tenisowy architektów nie odbyłby się bez zaangażowania sponsorów. Wśród partnerów wspierających znalazła się firma Baumit. „Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie odbyły się już po raz 16. To impreza z tradycją i o ugruntowanej renomie wśród architektów. Rokrocznie na każdą edycję zgłasza się kilkadziesiąt zawodników, by w duchu fair play walczyć o tytuł oraz trofeum. Firma Baumit, na co dzień współpracuje z architektami i stąd też pomysł, by wesprzeć turniej organizowany dla tej grupy zawodowej. Warty podkreślenia jest fakt, że turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a architekci pokazali kunszt gry oraz siłę walki na korcie tenisowym" - podsumowuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »