Dom » Ogrody
„ZAKRĘCONY” OGRÓD
Zobacz więcej zdjęć » |
Ogromną zaletą ogrodowych nawierzchni i małej architektury jest jej koegzystencja z naturą, która zmienia się i rozwija od wczesnej wiosny do późnej jesieni. O doskonałym wpływie przyrody na ludzki odpoczynek i regenerację sił nie trzeba przypominać. Warto za to pamiętać, że naszą prywatną strefę dobrego samopoczucia mogą uwypuklić i podkreślić zaokrąglone kształty i harmonijne łuki nawierzchni.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pozytywnie zakręcone ścieżki
Jeśli elementy kostki brukowej mają kształt trapezu, można bez kłopotu formować z nich fantazyjne łuki, zakręty i okręgi. Miękkie, pofalowane linie lepiej wpisują się w naturalną szatę roślinną ogrodu. Wspólnie tworzą klimatyczne zakamarki. Dodatkowy efekt powstaje, jeśli skorzystamy z kontrastowych barw kostek – dobierając je do elewacji budynku, dachówki lub innego dominującego elementu otoczenia. Co więcej – dzięki temu uśpiony, zimowy ogród nie straci nawet wtedy wszystkich swoich barw.
Palisady i obrzeża mogą tworzyć wyspy i enklawy starannie zaprojektowanej szaty roślinnej. Włączają ją tym samym w architektoniczny projekt domu i tworzą z nim jedną całość.
Na okrągło
Meandrujące alejki (lub tylko miękki rysunek na ścieżce) okrężną drogą poprowadzą nas do miejsc, wartych uwagi - na przykład... letniego salonu. Może nim być na przykład wybrukowane patio, gdzie w upalny dzień dobrzej jest usiąść w cieniu z rodziną i przyjaciółmi. Tak zaprojektowany plac na planie koła może zastąpić przydomowy taras, stając się centrum centrum ogrodu. Wystarczy tu miejsca na duży stół, krzesła i przenośny grill.
***
Zaplanowany w każdym detalu ogród ma szanse z każdym sezonem pięknieć i rozwijać się. A zadbana ogrodowa przestrzeń wszystkich mieszkańców i gości będzie przyciągać swoją urodą. I to na okrągło.
Nadesłał:
nota bene
|
Komentarze (0)