Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Zastosowanie octu jabłkowego

Zastosowanie octu jabłkowego
Zobacz więcej zdjęć »
W kuchni bardzo często używamy octu do przyrządzania różnorodnych potraw. Niestety ocet spirytusowy nie jest delikatnie mówiąc zbytnio zdrowy co sprawia, że wielu dietetyków i lekarzy stanowczo odracza spożywanie go.

Ciekawą alternatywą jest ocet jabłkowy, który w smaku przypomina wspomnianego już swojego „starszego brata" jednak jego wartości odżywcze wyglądają o niebo lepiej. Przede wszystkim opisywany ocet jabłkowy nie ma tak destrukcyjnego wpływu na czerwone krwinki występujące w naszym organizmie - to jeden z najgłówniejszych argumentów przemawiających na jego korzyść.

Dlatego też jeżeli będziemy chcieli w przyszłości dodać do jakiegokolwiek jedzenia ocet spirytusowy - warto się zastanowić dwa razy przed jego użyciem. Sok z cytryny jak i ocet jabłkowy doskonale się sprawdzą w każdej potrawie a my zaoszczędzimy na zdrowiu.

 Ciekawą cechą octu z jabłek jest jego pozytywny wpływ na utratę zbędnych kilogramów - w społeczeństwie istnieje nawet coś takiego jak dieta octowa oparta co zrozumiałe na opisywanym tutaj occie jabłkowym.

W aptekach możemy zakupić kapsułki lub tabletki oparte w głównej mierze na dobroczynnie działającym occie - dlatego też jeżeli z chęcią zrzucilibyśmy kilka kilogramów ale jakoś to nam szczególnie nie wychodzi to koniecznie wybierzmy się do najbliższego farmaceuty i poprośmy o lek na odchudzania na bazie octu jabłkowego. Składniki odżywcze występujące w „naszym" specyfiku prezentują się bardzo imponująco: pektyny, potas, witamina E jak i wiele innych oraz sole mineralne.

 O tych zdrowotnych właściwościach octu jabłkowego wiedzieli już starożytni i co za tym idzie często go używali. Wspomaga on bowiem przemianę materii w naszym organizmie - do tego dobroczynnie działa na przewód pokarmowy. To tylko niektóre prozdrowotne aspekty jakimi może się pochwalić ocet jabłkowy - o innych także warto się dowiedzieć. Pamiętajmy, że z niczym nie wolno przesadzać - to samo tyczy się opisywanego octu jabłkowego. Spożywany w za dużych ilościach po prostu szkodzi zamiast pomagać.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ocetjablkowy.pl
http://www.ocetjablkowy.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »