Rozrywka i wypoczynek » Sport

Zawieszony PZPN: Wybory 30 X

W PZPN rządzi zarząd, a nie kurator - ogłosił Zbigniew Koźmiński, rzecznik związku. - Wybory odbędą się 30 października i wystartuje w nich czterech kandydatów: Zbigniew Boniek, Tomasz Jagodziński, Zdzisław Kręcina i Grzegorz Lato.

Władze związku zamierzają doprowadzić do zaplanowanego na 30 października zjazdu PZPN i przeprowadzić wybory nowego prezesa (o kolejną reelekcję nie będzie ubiegał się urzędujący od 1999 roku Michał Listkiewicz), mimo że w poniedziałek Trybunał Arbitrażowy przy PKOl zdecydował się ustanowić Roberta Zawłockiego kuratorem PZPN. - W PZPN rządzi zarząd, a nie kurator - powiedział Koźmiński. - A zarząd wykonuje polecenia UEFA i FIFA. 30 października jest zjazd, na którym odbędą się wybory nowego prezesa PZPN - oznajmił.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguZarówno światowa, jak i europejska federacja piłkarska oceniły we wtorek zawieszenie dotychczasowych władz PZPN jako nielegalne. FIFA i UEFA podkreśliły, że nie uznają decyzji Trybunału, a władze w krajowym futbolu nadal stanowi zarząd z Michałem Listkiewiczem na czele.

30 października zostanie wybrany jego następca. Lista ubiegających się o funkcję szefa piłkarskiej centrali zamknięta została we wtorek o północy. Wymaganą liczbę głosów uzyskało czterech kandydatów, ale zarząd nie ujawnił, który z nich miał największe poparcie. - Ci kandydaci to różne osobowości i cztery różne programy. Dziś rozpoczyna się kampania - powiedział członek zarządu Jerzy Engel.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m_g11

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »