Dom » Budownictwo

Zawsze w dobrej formie – akcesoria firmy Armacell do ochrony i konserwacji izolacji

Zawsze w dobrej formie – akcesoria firmy Armacell do ochrony i konserwacji izolacji
Zobacz więcej zdjęć »
Izolacja zabezpieczająca naszą instalację również potrzebuje prawidłowej ochrony. Dlatego, jeśli chcemy, by służyła nam ona jak najlepiej przez długie lata, trzeba zadbać o nią już na etapie montażu. Akcesoria firmy Armacell pozwolą nam zapewnić naszej izolacji optymalne warunki pracy.

Stworzenie odpowiedniej warstwy izolacyjnej nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru optymalnego materiału dla danej instalacji.

Sam proces jej montażu jest również zadaniem wymagającym przygotowania. I nie chodzi tu bynajmniej wyłącznie o prawidłowe przyklejenie materiału izolacyjnego. Ważne jest również samo przygotowanie instalacji oraz właściwe jej zabezpieczenie. Cała gama akcesoriów firmy Armacell, takich jak płyn czyszczący, taśma Armaflex czy farba ochronna Armafinish 99, pomoże nam zadbać o to, by izolacja spełniała swoje zadanie przez długie lata.

Podczas montażu...

O tym, jak ważny jest prawidłowy montaż warstwy izolacyjnej nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Niedokładnie bądź nieszczelnie położona otulina nie tylko sprzyja niepożądanej wymianie energii pomiędzy instalacją a otoczeniem, ale również daje swobodny dostęp parze wodnej, co w przypadku zimnych rur może prowadzić do jej skraplania. W konsekwencji może to powodować niszczenie instalacji bądź powstanie nieestetycznych zacieków na ścianie. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić przed przystąpieniem do montażu izolacji jest prawidłowe przygotowanie samej instalacji. Brud, tłuste plamy bądź innego rodzaju zanieczyszczenia mogą sprawić, że nawet najlepiej dobrana otulina nie będzie prawidłowo spełniać swojej roli. Co więcej, w ekstremalnych przypadkach może to również prowadzić do korozji i uszkodzenia. Dlatego też, firma Armacell przygotowała specjalny płyn czyszczący Armaflex stworzony z myślą o odpowiednim oczyszczeniu instalacji. Płyn ten jest bezbarwnym, lotnym środkiem stworzonym na bazie organicznych rozpuszczalników i przeznaczonym do oczyszczenia oraz odtłuszczenia powierzchni przed zastosowaniem izolacji Armaflex. Pozwala on prawidłowo przygotować instalację do montażu warstwy izolacyjnej, w sposób, który zapewni jej optymalne warunki działania. Co więcej, znakomicie sprawdza się on również podczas czyszczenia narzędzi, pędzli zabrudzonych klejami Armaflex firmy Armacell oraz zewnętrznej powłoki warstwy izolacyjnej, która podczas długiego czasu eksploatacji niechybnie ulegnie zabrudzeniu. Płyn czyszczący Armaflex firmy Armacell zaleca się również stosować przed nałożeniem farby ochronnej Armafinish 99.Kolejnym produktem z oferty firmy Armacell, niezastąpionym podczas zabezpieczania instalacji są taśmy samoprzylepne Armaflex. Stworzone na bazie izolacji AF/Armaflex, Armaflex AC, NH/Armaflex, HT/Armaflex oraz Armaduct paski są wręcz niezastąpione w przypadku zabezpieczania skomplikowanych kształtów czy obszarów trudno dostępnych. Dzięki swojej elastyczności oraz samoprzylepnej warstwie doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba dodatkowego wzmocnienia łączenia czy też zniwelowania nieszczelności wynikłej z niedokładnego montażu.

... i zaraz po

Oczywiście nawet najlepiej położona izolacja na niewiele się przyda w momencie, gdy pozostawimy ją bez odpowiedniego zabezpieczenia. Dotyczy to szczególnie otulin bądź płyt wystawionych na działanie promieni słonecznych, a pozbawionych specjalnej warstwy chroniącej materiał przed promieniowaniem UV. W takich przypadkach doskonale sprawdza się Armafinish 99 firmy Armacell. Ta stworzona na bazie wody farba została stworzona specjalnie z myślą o ochronie izolacji kauczukowych przed zniszczeniem mogącym być efektem działania warunków atmosferycznych. Jej unikalne właściwości sprawiają, że stworzona przy jej pomocy powłoka jest trwale elastyczna nawet w niskich temperaturach, wodoodporna oraz dobrą wytrzymałość na starzenie. Dzięki temu nawet izolacja stosowana na zewnątrz budynku zyska odpowiednią ochronę na długi czas. Jedyne co należy zrobić to nanieść dwie warstwy farby Armafinish 99 na powierzchnię oczyszczoną wcześniej przy pomocy Armaflex Cleaner. Oczywiście, nawet najlepiej zabezpieczona otulina może po pewnym czasie ulec zniszczeniu, szczególnie w wyniku działania ptaków bądź człowieka. W takim wypadku ponownie nieoceniona okaże się taśma Armaflex, która może służyć, jako swoisty plaster dla izolacji uszczelniając powstałe wyrwy bądź nieszczelności i przywracając naszej izolacji pełną sprawność. Prawidłowa izolacja rur, bez względu na rodzaj, daje nam gwarancje, że nasza instalacja pracuje przy optymalnej sprawności. Niestety, brak odpowiedniej opieki i konserwacji warstwy izolującej, może z czasem prowadzić do pogorszenia się jej parametrów. Dlatego też odpowiednie przygotowanie, zabezpieczenie oraz konserwacja otuliny są tak istotne. Akcesoria z oferty firmy Armacell ułatwią nam te zadania i to zarówno przed, jak i długo po montażu izolacji.

Taśma samoprzylepna Armaflex - rolka 15 m - cena netto od 11,12 do 83,05 zł (w zależności od materiału izolacyjnego)

Farba Armafinish 99 - kolor biały i szary, puszka 2,5 l - cena netto 217,81 zł

Płyn czyszczący Armaflex - puszka 1,0 l - cena netto 32,03 zł

Producent: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2

tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell" swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka - matka „Armstrong Cork", późniejsza „Armstrong World Industries". W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex - elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH" zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit - elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części „Armstrong World Industries" zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell". W 2006 roku „Armacell" przystąpił do inicjatywy ONZ dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta prawie 150 - letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie , ale również szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych. Od 2006 roku „Armacell" jest członkiem inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact", dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »