Gospodarka » Maszyny

Zespół odlewni Rafamet na targach w Poznaniu

Zespół odlewni Rafamet na targach w Poznaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Po trzech latach przerwy Zespół Odlewni RAFAMET zaprezentował się na ITM Polska 2012, największych i najważniejszych w Polsce targach przemysłu ciężkiego.

Odbywające się co roku w Poznaniu targi stanowią pełen przegląd nowości technologicznych, prezentowanych zarówno przez firmy, jak i instytucje badawcze i naukowe. Organizowane są z myślą o branżach: maszynowej, motoryzacyjnej, lotniczej, stoczniowej, kolejowej, zbrojeniowej, medycznej i wydobywczej.

W tym roku uczestniczyło w nich 937 wystawców z 31 krajów. Tegoroczne targi zwiedziło 16 tys. osób z całego świata, m.in. Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Portugalii, Chin, Czech, Danii, Francji, Indii, Izraela, Tajwanu, Turcji, Rosji, USA.

Wśród wystawców był też Zespół Odlewni RAFAMET z Kuźni Raciborskiej, który prezentował swoje stanowisko w ramach Metalforum, jednego z siedmiu specjalistycznych salonów tematycznych. - Staraliśmy się wyróżnić spośród innych prezentacji, ale też oddać specyfikę naszej działalności. Nasze stoisko było czarne, a ozdobę stanowiły artystyczne zdjęcia z produkcji, pełne ognia, iskier. Stół, przy którym przyjmowaliśmy gości był wykonany z naszych odlewów - mówi Justyna Heide, specjalista ds. marketingu w Z.O. RAFAMET. - Można powiedzieć, że odnieśliśmy pewien sukces. Nasze stanowisko bardzo podobało się zwiedzającym i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzali nas goście z całego świata, m.in. Rosjanie, Czesi, Japończycy - dodaje Justyna Heide.

Udział w targach był okazją do rozmów z obecnymi i potencjalnymi klientami, nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych, które być może w przyszłości przełożą się na zamówienia. - Bezpośrednio po targach otrzymaliśmy kilka zapytań ofertowych. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania ofert - mówi J. Heide. - Jednak przede wszystkim naszym celem było zaprezentowanie się potencjalnym klientom, jako samodzielna odlewnia, wykonująca jednostkowe odlewy wielkogabarytowe dla przemysłu maszynowego. Wielu przedstawicieli różnych firm przyznawało, że nie wiedziało o naszym istnieniu, albo też myślało, że wykonujemy takie odlewy tylko na potrzeby naszej firmy matki, czyli Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. Tymczasem jesteśmy w stanie produkować dla każdego klienta, nawet najbardziej wymagającego - mówi Justyna Heide.

Zespół Odlewni RAFAMET z Kuźnia Raciborskiej jest jednym z nielicznych w kraju producentów wykonujących odlewy wielkogabarytowe, ważące nawet do 45 ton, wykonywane w dołach formierskich. Co warte podkreślenia, produkcja jest jednostkowa lub małoseryjna, a największe elementy są formowane ręcznie. Odlewy wykonywane są z żeliwa szarego (EN-GJL 200,250,300), w zakresie ciężarowym 100-45000 kg oraz żeliwa sferoidalnego (EN-GJS 400-15, 400-18, 500-7, 600-3) w zakresie ciężarowym 400 - 12000 kg. Główne produkty to odlewy: łóż, stołów, stojaków, belek suportowych, suportów, korpusów koników, sań, korpusów maszyn, elementów pomp, piast, kół zamachowych, obudów przekładni, obudów łożysk, korpusów i pokryw silników. Zespół Odlewni „RAFAMET" świadczy również szeroki pakiet usług dodatkowych m.in. analiza i opracowanie dokumentacji technologicznej, wykonanie zespołów modelowych, obróbkę mechaniczną, usługi laboratoryjne. Jako jedyna w Polsce odlewnia z Kuźni Raciborskiej wykonuje naprawę odlewów metodą METALOCK.

- Ostatnich kilka lat było dla naszej firmy ciężkim okresem, ale wydaje się, że najgorsze mamy już za sobą. Udziałem w targach chcieliśmy pokazać, że jesteśmy i mamy wiele do zaoferowania - podsumowuje Justyna Heide.

Tegoroczne ITM Polska 2012 odbyły się w nich 29.05 - 01.06.2012 r. W pierwszym dniu targi odwiedzi prezydent Bronisław Komorowski, który wręczył czterem firmo Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Honorowy patronat nad targami sprawowało Ministerstwo Gospodarki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »