Rozrywka i wypoczynek » Sport

III RAFAKO Półmaraton Racibórz: TEB Edukacja zorganizuje zajęcia ogólnorozwojowe dla Michałka

III RAFAKO Półmaraton Racibórz: TEB Edukacja zorganizuje zajęcia ogólnorozwojowe dla Michałka
Zobacz więcej zdjęć »
RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko wspaniałe sportowe święto. W ramach zawodów odbywały się: zbiórka do puszek oraz mini bieg dla młodych raciborzan zmagających się z ciężkimi schorzeniami. Podczas poprzednich edycji biegacze pomogli Magdzie, Wiktorii i Jurkowi. Teraz pobiegną dla Michałka.

Do akcji przyłączyła się szkoła TEB Edukacja organizując chłopcu rok zajęć ogólnorozwojowych. 
 
 
 
Michałek Junka ma 5,5 lat od pierwszych chwil życia szpital jest jego drugim domem. Chłopczyk urodził się z ciężkim schorzeniem nerek. Długo i intensywnie był dializowany, przechodził ciężkie zabiegi i skomplikowane leczenie. Zmagał się m.in. z nowotworem nerek i padaczką. W kwietniu przeszedł operację transplantacji nerki. Obecnie uczy się funkcjonować z nowym organem. - Podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest regularne stosowanie leków immunosupresyjnych, które odpowiadają za pracę przeszczepionego organu. Michał musi zażywać je przez całe życie – mówi Hanna Tokarczyk, mama Michała. - Niestety, ceny tych leków bardzo często ulegają zmianie. Ich cena z kilku zł za opakowanie potrafi „podskoczyć” do nawet 1500 zł – dodaje pani Hanna.  Każdy, kto chce pomóc Michałkowi w walce z tą trudną i kosztową chorobom może pobiec w Mini półmaratonie, który odbędzie się o 27 sierpnia o g. 9.00. Wpisowe wynosi 20 zł. Do pokonania jest zaledwie 2,109 m. Zapisy wkrótce ruszą. 
 
 
 
Dziecko takie jak Michał, które choruje od urodzenia i jest leczone na niewydolność nerek zawsze narażone jest na powikłania i liczne skutki uboczne. - W  naszym przypadku są to schorzenia neurologiczne, czyli zdiagnozowana padaczka, zaburzenia błędnika, przebyty nowotwór, zaburzenia pracy tarczycy, stałe kontrole okulistyczne, laryngologiczne, zaburzenia ogólnorozwojowe. Niektóre z tych powikłań wymagają wizyt w prywatnych gabinetach lekarskich. To wszystko sprawia, że rozwój Michała jest daleki od rozwoju jego rówieśników. W tej chwili walczymy o jak najlepszy rozwój manualny i umysłowy. Wpływ na taki rozwój mają prywatne zajęcia ogólnorozwojowe i logopedyczne z wykwalifikowanym nauczycielem – tłumaczy mama 5,5- latka. 
 
 
 
 
Cykl takich zajęć, zorganizuje rodzinie TEB Edukacja z Raciborza. Placówka już rok temu przyłączyła się do akcji, spełniając marzenia Wiktorii i Jurka. - Nasi uczniowie z kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii chętnie zaangażują się w pomoc dla Michałka. W dniu 23 czerwca wspólnie zorganizowaliśmy lekcję pokazową, podczas której nasza uczennica pod okiem nauczyciela przeprowadziła zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem elementów fizjoterapii, integracji sensorycznej oraz gier i zabaw ogólnorozwojowych. Obrazuje to w jaki sposób nasi uczniowie realizują zajęcia na kierunku technik masażysta. Jesteśmy dumni, że zdobyta wiedza i umiejętności pomagają ludziom. Nasza szkoła stawia na praktyczną naukę zawodu. Cieszymy się, że już drugi raz możemy pomóc - mówi Alicja Gurazda- Rongiers, dyrektor TEB Edukacja Racibórz. 
 
 
 
 
Ponadto placówka została partnerem raciborskiego półmaratonu. Jej absolwenci - masażyści pojawią się na zawodach i pomogą biegaczom znieść wysiłek włożony w przebiegnięcie trasy. Dodatkowo na przygotowanych stoiskach będą udzielać porad z zakresu dietetyki, wizażu i stylizacji fryzur. Ciekawe niespodzianki przygotuje również dla najmłodszych uczestników pikniku rodzinnego towarzyszącemu półmaratonowi. 
 
Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media
 
 
***
III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. 
Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.
 
 
***
KONTAKT:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl 
tel: 530 534 539 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 3 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »