Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Zrób rakowi wspak. Pokaż, ze masz apetyt na życie

4 lutego, w Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem, w Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie o godzinie 17 odbędzie się flash mob pod hasłem „Apetyt na życie”.

Organizatorem wydarzenia jest Ruch Społeczny Polskie Amazonki, a partnerem ING Życie. Celem akcji jest promowanie profilaktyki nowotworowej. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem na Dworcu Głównym w Warszawie odbędzie się taneczny flash mob do piosenki Michaela Jacksona „Blame it on the boogie" według choreografii Moniki Bral. Ważnym elementem wydarzenia będzie możliwość wykonania podstawowych badań krwi, które będą wykonywane
w specjalnym autokarze. Poprzez takie działania organizatorzy i partnerzy akcji chcą pokazać, jak prosty może być pierwszy krok na drodze profilaktyki nowotworowej.
 Badanie krwi to podstawowy sposób pozwalający sprawdzić jaki jest stan naszego zdrowia, jednocześnie pozwalający na szybką reakcję, jeżeli coś jest nie tak. Zapraszamy więc wszystkich, aby takie badanie wykonali. Pokażmy, że mamy apetyt na życie i stosując profilaktykę robimy rakowi wspak – mówi Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki. Temat profilaktyki nowotworowej jest nam szczególnie bliski, dlatego postanowiliśmy zostać partnerem akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Amazonki. Mamy nadzieję, że tego typu działania w swojej lekkiej formie, będą zachęcać Polaków do troski o to, co najcenniejsze, czyli własne życie. Wierzymy, że dzięki systematycznym badaniom i wcześnie wykrytej chorobie, można pokonać raka – tłumaczy Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie. – Badania to nic strasznego, a ich regularne wykonywanie jest dowodem odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za bliskich. Profilaktyka pozwala żyć bez strachu i zwiększa nasz apetyt na życie – dodaje Marta Pokutycka – Mądrala.

Pięć zasad profilaktyki nowotworowej

Zdaniem lekarzy, wielu tak zwanych chorób cywilizacyjnych, możemy uniknąć prowadząc odpowiedni tryb życia. Także wobec raka nie jesteśmy bezbronni, dlatego tak ważna jest profilaktyka nowotworowa. Obejmuje ona systematyczne badania, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, jak również, o czym często zapominamy - pozytywne nastawienie oraz zabezpieczenie finansowe na wypadek choroby. Szczegółowe informacje na temat profilaktyki nowotworowej można znaleźć na stronie www.rakowiwspak.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

multi_comm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »