Motoryzacja » Samochody

18. Rajd Dolnośląski: ostateczne rozstrzygnięcia sezonu

18. Rajd Dolnośląski: ostateczne rozstrzygnięcia sezonu
Zobacz więcej zdjęć »
Po latach przerwy sportowe samochody zmierzą się w dziewiątej, ostatniej w tym sezonie, rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz dziesiątej, przedostatniej rundzie Pucharu PZM. Rozpoczynający się w czwartek, 9 października, 18. Platini

Areną zmagań po raz 18 staną się asfaltowe trasy zlokalizowane w okolicach Kłodzka, na których po 6 latach przerwy ponownie zagości oficjalna runda RSMP. Kwestia tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej została już w tym sezonie rozstrzygnięta podczas poprzedniej rundy. Podobnie jak w ubiegłym roku, najlepszy na polskich OS-ach okazał się Bryan Bouffier i ze spokojem śledzić może rozwój wydarzeń podczas najbliższego rajdu. Na trasach Dolnośląskiego emocji jednak zabraknąć nie powinno, gdyż o tytuł wicemistrzowski walkę stoczą Kajetan Kajetanowicz i Michał Bębenek. Wśród zgłoszonych kierowców, oprócz trzech wymienionych wyżej liderów tabeli, będziemy mogli oglądać takich doświadczonych rajdowców jak Leszek Kuzaj czy Tomasz Kuchar, którzy zawsze liczą się w walce o najwyższe podium.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się rywalizacja wśród mniejszych samochodów. Liderem w klasie R2B i A6 jest załoga Wesem – NEO Rally Team, w składzie Jan Chmielewski – Ireneusz Pleskot. Krakowsko-warszawska załoga jadąca Citroenem C2R2, zmierza po zwycięstwo w obydwu klasach, jednak po piętach depczą im teamy Typa/Siatkowski oraz Dobrowolski/Dobrowolski. O zwycięstwie zadecyduje więc wynik uzyskany w 18. Rajdzie Dolnośląskim. Dotarliśmy do ostatniej, decydującej rundy RSMP. Rywalizacja będzie bardzo zacięta - pierwsza trójka ma szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego, więc nie wątpię, że dostarczymy kibicom dużo emocji – mówi Jan Chmielewski z Wesem - NEO Rally Team.

Kibicom pozostaje trzymać kciuki aby – zgodnie z zapowiedzią Jana Chmielewskiego – emocji podczas tych trzech dni nie zabrakło i by wszystkie startujące załogi zameldowało się na mecie ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do zobaczenia na trasie!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Matylda Dudek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »