Motoryzacja » Samochody

AKTIV – poprawa bezpieczeństwa aktywnego

AKTIV – poprawa bezpieczeństwa aktywnego
Zobacz więcej zdjęć »
„AKTIV” jest skrótem od niemieckiej nazwy inicjatywy badawczej „Adaptative und kooperative Technologien für den intelligenten Verkehr” (Adaptacyjne i współpracujące technologie dla inteligentnego ruchu drogowego).

Inicjatywa została podzielona na dwa główne projekty: „Systemy wspomagania kierowców / Bezpieczeństwo aktywne" (AS) i „Zarządzanie ruchem" (VM). Inżynierowie z Volkswagena zajmą się opracowaniem „systemu nadzoru pasa ruchu" - tak brzmi techniczna nazwa praktycznego połączenia układów wspierających kierowcę.

Kamera stereo, czujniki radarowe oraz analiza danych z nawigacji zapobiegną zbytniemu zbliżeniu się do krawędzi drogi i do pojazdów jadących z przeciwka; w ten sposób będzie można uniknąć jednej z najczęstszych przyczyn wypadków.

Największym i najbardziej pracochłonnym projektem jest „AS", z wartością inwestycji na poziomie 37,5 milionów euro. Spośród pięciu głównych zagadnień, na jakie podzielono projekt, Volkswagen zajmuje się przede wszystkim pracami badawczymi nad „systemem nadzoru pasa ruchu" (IQF). Dobrym przykładem takiego systemu jest zaprezentowany w Passacie „Lane Assist".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Volkswagen
http://www.volkswagen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »