Kultura » Kultura
"Alicja w Krainie Czarów" – film DVD i książka
Zobacz więcej zdjęć » |
„Alicja w Krainie Czarów” w reżyserii Tima Burtona, jeden z najbardziej kasowych filmów w historii kinematografii, ukazał się na płytach DVD. Wydawnictwo Czytelnik wznowiło natomiast w jednym tomie dwie powieści Lewisa Carolla „Przygody Alicji w Krainie Czarów” i „Po tamtej stronie lustra i co Alicja tam znalazła”.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W filmie Burtona dziewiętnastoletnia Alicja (Mia Wasikowska) powraca do dziwacznego świata, który po raz pierwszy odwiedziła będąc dzieckiem. Celem magicznej podróży jest odkrycie swojego prawdziwego przeznaczenia. Na jej drodze stają m.in. Szalony Kapelusznik (Johnny Deep), Biała Królowa (Anne Hathaway), Czerwona Królowa (Helena Bonham Carter) i Biały Królik (Michael Sheen). Głosów do polskiej wersji językowej filmu użyczyli znani aktorzy: Cezary Pazura (Kapelusznik), Marta Wierzbicka (Alicja), Katarzyna Figura (Czerwona Królowa), Małgorzata Kożuchowska (Biała Królowa), Jan Peszek (Kot z Chesire) i inni.
„Alicja w Krainie Czarów” zaczęła bić rekordy oglądalności już w pierwsze dni kinowej emisji, w tzw. weekend otwarcia. Jej premiera stała się największym marcowym wydarzeniem w historii przemysłu filmowego, największym otwarciem filmu w dotychczasowym dorobku kinematografii 3D, oraz w karierze samego reżysera, Tima Burtona. Dotychczas film zarobił zawrotną kwotę miliard dolarów.
Obie wersje filmu zawierają trzy dodatki specjalne, które pozwolą widzom zajrzeć głębiej do słynnej „króliczej nory” – odkryć tajemnice Krainy Czarów i jej najważniejszych mieszkańców oraz dowiedzieć się więcej na temat kulisów powstawania filmu. Dzięki ekskluzywnym materiałom, fani zgłębią sekrety świata Szalonego Kapelusznika i transformacji Johnny’ego Deppa. Będą również mogli poznać wizję Tima Burtona dotyczącą filmu i jego bohaterów, a także przekonać się, jakie efekty specjalne wykorzystano, by Alicja kurczyła się i rosła. Dowiedzą się, jak powstawały projekty kostiumów oraz muzyka, i jak wyglądała praca kaskaderów podczas kręcenia niektórych scen.
Przypomniane przez Czytelnika w jednej książce dwie powieści Carolla zostały przetłumaczone przez Jolantę Kozak. Dodajmy, że obecne wydane ilustrowane jest klasycznymi już dzisiaj rysunkami Johna Tenniela.
Nadesłał:
puella
|
Komentarze (0)