Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Bemowo – hop do przodu

Bemowo – hop do przodu
Zobacz więcej zdjęć »
Chociaż Urząd Dzielnicy ma poczucie humoru i niedawno postawił filmowego Misia w jednym z tutejszych stawów, Bemowo za grosz nie kojarzy się z absurdem. Inwestycje, wydarzenia i decyzje są tu przemyślane – bo Bemowo chce, żeby u nich „żyło się lepiej”, a mieszkańcy mają przeróżne możliwości rozwoju.

Rusz się z kanapy!
Kanapowcy mają na Bemowie utrudnione życie - dzielnica na każdym kroku zachęca do aktywnej postawy. Chociaż lato się skończyło, nie warto włączać trybu „jesienno-zimowe obrastanie w sadełko". Dlatego każdy może się zapisać na Bemowskie Spacery Po Zdrowie, czyli Nordic Walking: zajęcia odbywają się w soboty i są bezpłatne, tak jak i wypożyczenie kijów. Baseny, boiska, korty tenisowe, a nawet aeroklub, w którym funkcjonuje siedem sekcji (m.in. szybowcowa i paralotniowa) kuszą z każdej strony. Ci, którzy chcą połączyć rozwój sportowy z innymi ważnymi aspektami osobowości, powinni odwiedzić szkołę Kime, w której karate jest nauczane metodą Fudokan. Chodzi tutaj nie tylko o samoobronę, ale całościowe dążenie do doskonalenia i optymalne wykorzystanie energii ciała i umysłu. Na pewno niejeden słyszał też o Danielu Golemanie - popularyzatorze pojęcia inteligencji emocjonalnej - to na jego badaniach opiera się metodyka Szkoły Kime. Z kolei miłośnicy mocniejszych wrażeń na pewno zachwycą się gokartami Pole Position: aż miło popatrzeć, jak tatusiowie przychodzą z synkami - wiadomo, że w takich ekstremalnych sytuacjach świetnie wzmacnia się relacje.

Zasłużony odpoczynek
Oczywiście, po wysiłku każdemu należy się relaks. Trudno o miejsce bardziej adekwatne dla miłośników sportu niż Sport Club. Serwują oni kuchnię bośniacko-chorwacką (przepyszne, pikantne ĉevapy), pizzę i sałatki. Tutaj nie działa zasada nieoglądania przy jedzeniu - kibice mają możliwość zobaczenia transmisji sportowych na żywo w stosownej atmosferze. Odpoczynek może być zróżnicowany - i w tym sensie Bemowo dba o każdego mieszkańca. W Bemowskim Centrum Kultury Art.Bem możemy wybierać spośród wachlarza warsztatów, tj. „Kobieta w pełni", czyli wyjątkowe połączenie coachingu, pracy z ciałem i muzyki; projektowanie biżuterii czy nauka techniki decoupage'u.

Dla małych Misiów
Jeśli chodzi o dzieciaki, trudno o bogatszą ofertę. Art.Bem ma w ofercie zajęcia muzyczne, czyli naukę gry na instrumentach, zespoły wokalne i zaawansowany projekt edukacyjny Akademia Dźwięku. Maluchy, które wolą prace manualne, z pewnością polubią zajęcia z ceramiki lub warsztaty plastyczne połączone z bezstresową nauką angielskiego, na których podróżuje się po Europie, poznając kulturę poszczególnych krajów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - są lekcje tańca, grupa teatralna i kurs fotografii. Natomiast dla tych naprawdę najmłodszych Bemowo przewidziało Akademię Malucha, czyli przemyślane zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci już od 1,5 roku. Wspaniałe zajęcia i świetnie wyposażone sale zabaw znajdziemy w Skarbnicy Talentów - dzieciaki mogą spożytkować swoją energię na przykład na wielkim, kolorowym Małpim Gaju. Dodatkowa dobra wiadomość dla Rodziców: Małpi Gaj zmieni się w piracką Wyspę Skarbów, Zaklęty zamek lub Kosmiczny statek z okazji urodzin Waszego dziecka!

Dzielnica poliglotów
Bez języków obcych można poczuć się dziś jak bez ręki. Ich znajomość umożliwia wyjazdy, kontakty biznesowe i zawieranie nowych znajomości. Na Bemowie nie trzeba długo szukać, to tutaj mają swoje szkoły profesjonaliści w nauczaniu języków. Akademia Urania Vita koncentruje się na niemieckim. Nie ma mowy o żadnej amatorszczyźnie: szkoła od lat współpracuje z dużymi międzynarodowymi firmami, przygotowuje do certyfikatów i pomaga przed rozmowami kwalifikacyjnymi. Dzieci i młodzież nie muszą czekać - przewidziano też specjalnie dostosowane do nich zajęcia.

Jeśli stawiasz na rozwój, ciesz się z mieszkania na Bemowie albo rozważ przeprowadzkę w te rejony!

Portal ZwalczNude.pl zrzesza 25 tysięcy aktywnych warszawiaków szukających ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. W naszych propozycjach wszyscy kochający kulturę i sport znajdą coś dla siebie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kreatywna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »