Dom » Budownictwo

Betty Moore radzi, jak przygotować ściany do malowania

Betty Moore radzi, jak przygotować ściany do malowania
Zobacz więcej zdjęć »
Jak oczyścić ścianę przed malowaniem? Która farba gruntująca będzie najlepsza? Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań udzieli Betty Moore – ekspertka z firmy Benjamin Moore & Co, słynnego producenta materiałów malarskich.

Betty Moore jest fikcyjną postacią, wykreowaną w okresie międzywojennym przez firmę Benjamin Moore & Co., amerykańskiego producenta farb. Ideą pomysłodawców było powołanie do życia osoby, służącej Klientom pomocą w zakresie doboru kolorystyki, aranżacji wnętrz oraz prowadzenia prac malarskich. W tym celu powstała audycja radiowa, w której Betty Moore (w postać tą początkowo wcieliła się Betty Crocker) rozwiązywała problemy odpowiadając na pytania słuchaczy. Z czasem Betty zdobyła uznanie Klientów, a prowadzona przez nią audycja cieszyła się bardzo dużą popularnością. Po latach doradzania Amerykanom Betty Moore przyjechała do Polski. Na początek postanowiła zdradzić nam tajemnicę profesjonalnego przygotowania ścian do malowania.

Malowanie ścian musi zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem podłoża. Od tego zależy końcowy efekt wymalowań, a więc estetyka, jednorodność i trwałość powłok malarskich. Pierwszą czynnością, którą należy wykonać jest dokładne oczyszczenie powierzchni z wszelkich zabrudzeń (kurzu, tłuszczu itp.). Możemy to zrobić przy użyciu gorącej wody z dodatkiem detergentu. Po osuszeniu ścian przystępujemy do kolejnego etapu, a więc wyrównania ich powierzchni. Uszkodzenia tynku wymagają odpowiedniej reperacji. Do uzupełnienia nierówności podłoża najlepiej użyć wysokiej jakości gładzi gipsowej.

Po wyschnięciu gładzi przystępujemy do jej szlifowania papierem ściernym średniej grubości. Ostatnią czynnością na tym etapie prac jest dokładne usunięcie pyłu z powierzchni ścian. Idealna do tego będzie czysta szczotka ręczna lub lekko wilgotna szmatka. Szczególnie starannego odpylenia wymagają miejsca styku ścian z sufitem (narożniki).

Przed właściwym malowaniem, powierzchnię ściany należy zagruntować przy użyciu odpowiedniej wewnętrznej farby podkładowej. Betty Moore rekomenduje użycie do tego celu farby Super Hide 284TM, którą charakteryzuje wysoka siła krycia i wydajność. Produkt może być stosowany na powierzchniach tynków mineralnych, betonie, gładziach gipsowych, płytach gipsowo-kartonowych oraz  tapetach papierowych. Przy gruntowaniu podłoży z trudnymi do zamalowania plamami wodnymi lub sadzą zalecane jest użycie podkładu Fresh Start® Primer 023. Produkt ten posiada silne właściwości izolujące, bardzo dobrą przyczepność i daje możliwość zastosowania szerokiej gamy wodorozcieńczalnych farb nawierzchniowych. Zdaniem Betty Moore, przyszykowane w powyższy sposób ściany gotowe są do właściwego malowania.

Produkty rekomendowane przez Betty Moore dostępne są w renomowanych sklepach na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.bmpolska.com.

Informacje o użytych w realizacji produktach:

Farba Super HideTM 284

  • Rodzaj: wodorozcieńczalna, akrylowa farba gruntująca
  • Wydajność: ok. 14 m2/l.
  • Cena: od 30 zł za 1 l (w tym 22% VAT).
  • Opakowania: 3.78 l, 18,9 l
  • Producent: Benjamin Moore & Co., USA.

Farba Fresh Start® Primer 023

  • Rodzaj: wodorozcieńczalna, akrylowa farba gruntująca na „trudne podłoża"
  • Wydajność: ok. 12 m2/l.
  • Cena: od 52 zł za 1 l (w tym 22% VAT).
  • Opakowania: 0,95 l, 3.78 l
  • Producent: Benjamin Moore & Co., USA.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mpobozy@bmpolska.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »