Społeczeństwo » Społeczeństwo

Bezpieczne Dziecko w sieci

Bezpieczne Dziecko w sieci
Zobacz więcej zdjęć »
4 rady od LINKSYS dla rodziców o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci

W kilku województwach rozpoczęły się już ferie, niektórzy ten czas mają jeszcze przed sobą i z utęsknieniem na niego czekają. Aby dla rodziców te 2 tygodnie przebiegły bez zmartwień, powinni zabezpieczyć odpowiednio swoją sieć w domu. Jest to okres kiedy nasze pociechy mają sporo wolnego czasu do wykorzystania i część jego spędzają “buszując w sieci”.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Zapewnienie bezpieczeństwa swoim dzieciom to obowiązek każdego rodzica. W obecnych czasach oprócz realnego świata, dotyczy to także wirtualnej rzeczywistości. Linksys przygotował 4 ważne punkty, na które warto zwrócić uwagę!


  1. Poznaj zagrożenia


Wszystkie urządzenia w domu, które łączą się z siecią takie jak np.: tablet, laptop, smartphone, itp. mogą być zagrożone. Pamiętaj, żeby oprócz ochrony dziecka przed niedozwolonymi treściami, nie zapomnieć także o bezpieczeństwie danych, złośliwych oprogramowaniach czy wirusach.

Należy przestrzec nasze pociechy przed oszustami z portali społecznościowych oraz różnych witryn, ale także poinformować o skutkach publikowania w sieci informacji o sobie, zdjęć czy lokalizacji. Dla hakerów są to pozostawione ślady.

Poinformujmy również o złośliwych oprogramowaniach czy wirusach, które mogą zostać pobrane na nasze urządzenia poprzez ściągnięcie bezpłatnych plików do pobrania czy klikanie w linki w wiadomościach spam.

  1. Ustal granice


Ustalenie granic korzystania z Internetu i urządzeń to niezwykle istotny element kontroli rodzicielskiej. Linksys zwraca uwagę, że warto od samego początku uczyć swoje dzieci bezpiecznych nawyków w działaniu online.

Dostosuj czas korzystania z urządzeń i sieci do wieku oraz potrzeb podopiecznego. Warto także określić godzinę, do której można korzystać np. z telefonu. Z badań wynika, że wyłączenie urządzeń elektronicznych przed snem ma bardzo ważny wpływ na samopoczucie pociechy!

Pamiętaj, aby monitorować historię przeglądania oraz profile w mediach społecznościowych swoich dzieci. Zwróć im uwagę, aby przychodziły do Ciebie o zgodę zanim coś pobiorą “za darmo”.


  1. Sprawdź i oceń opcje bezpieczeństwa


Zainstaluj oprogramowania zabezbieczające na urządzeniach oraz ustaw kontrolę rodzicielską. Warto mieć zainstalowanego antywirusa oraz różne zapory, które blokują dostęp i pobieranie niechcianych rzeczy.

Istnieją odpowiednie aplikacje, które pozwalają na kontrolę rodzicielską na smartphonach. Są kompatybilne z systemem iOS i Androidem.

Z nowinek technologicznych, warto wspomnieć o sieci MESH, którą znajdziemy w urządzeniu Linksys Velop. Pozwala ona na ustawianie różnych parametrów, ram czasowych, historię przeglądania, itp. dla każdego urządzenia osobno.

  1. Ustaw kontrolę w domu/ na miejscu


Linksys zwraca uwagę, aby najpierw sprawdzić czy mamy zabezpieczoną sieć silnym hasłem.

Następnie pamiętaj o monitorowaniu, ale także blokowaniu nieznanych lub podejrzanych treści połączonych z kontami Twojego dziecka. Wykorzystuj do tego z oprogramowań, które filtrują wirusy, oszustwa, próby wyłudzenia danych.

Każdy rodzic, który martwi się o swoje dziecko powinien poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z zagrożeniami internetowymi, a następnie ustalić odpowiednie zasady z korzystania. Dodatkowo niech uczy swoich podopiecznych dobrych nawyków.

Przygotuj swoją sieć do korzystania przez dziecko na ferie i nie tylko!




Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Barbara Trepka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »