Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Brytyjski serial komediowy "27 minut spóźnienia"- angielski humor w najlepszym wydaniu

Brytyjski serial komediowy "27 minut spóźnienia"- angielski humor w najlepszym wydaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Oczekiwany przez widzów drugi sezon brytyjskiego serialu „27 MINUT SPÓŹNIENIA” (REGGIE PERRIN), pojawi się w telewizji Tele5, kilka dni po zakończeniu jego emisji w BBC.

Reggie Perrin powraca. Na początku drugiej serii kultowego serialu, według pomysłu Simona Nye i Davida Nobbsa, Reggie doznaje olśnienia. Przesiadując samotnie nad brzegiem morza stara się podjąć ważną decyzję. Jak ma wyglądać jego przyszłe życie?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pociąga go myśl, aby iść przed siebie w morskie głębiny. Czy jednak będzie miał dość sił i odwagi aby zostawić żonę? I jak poradziliby sobie bez niego koledzy w Groomtechu? Aby zrozumieć, jak wspaniałe może być życie, Reggie musi stanąć twarzą w twarz ze śmiercią.

Reginald Perrin to typowy przedstawiciel angielskiej klasy średniej – mężczyzna w średnim wieku, na kierowniczym stanowisku średniego szczebla, z ustabilizowaną sytuacją rodzinną i majątkową. Stateczne małżeństwo, dom, brak dzieci, samochód, codzienne dojazdy pociągiem, który często spóźnia się o 27 minut, to już za mało. Wygodne i dostatnie życie zaczyna go nudzić i frustrować. Reggie, który przechodzi kryzys wieku średniego, szuka więc ucieczki w świat fantazji.

Odcinek 1.

Reggie Perrin wraca do domu. Żona nie wita go jednak z otwartymi ramionami. Ma mu za złe wszelkie problemy, jakie spotkały ją z powodu jego zniknięcia. Co więcej, Reggie ma dla niej nowinę. Uświadomił sobie, że przechodził kryzys, ponieważ jego życie było nieowocne i zbyt stresujące. Postanawia więc odejść z pracy. Chce zacząć wszystko od nowa. Nie tylko żona, ale i koledzy z pracy są zszokowani jego decyzją. Reggie szuka pomysłu na życie. Może tak wyjechać, albo uprawiać ogródek? Nicola nalega, aby mąż poszedł do psychoanalityka. Reggie zapisuje się na wizytę do Sue, ale sesje z nią nie przynoszą zbyt wiele pożytku. Częściej to Sue, niż jej pacjent, opowiada o swoim życiu i swoich przemyśleniach.

Oprócz sesji nasz bohater oddaje się prostym przyjemnościom codziennego życia, słucha szumu wiatru, układa puzzle… Nicola zaczyna naciskać, aby znalazł jak najszybciej pracę. W Groomtechu Chris przejmuje jego obowiązki. Wyniki sprzedaży zaczynają spadać. W końcu Chris na kolanach prosi Reggiego, aby wrócił do pracy. Ale on nie zgadza się. Z pracy wraca Nicola. Właśnie straciła posadę. Reggie jest zmuszony udać się do pośredniaka. Tymczasem William i Marion obwieszczają, że zamierzają się pobrać. Nicola uważa tę sytuację za dziwną; jej ojciec i teściowa chcą związać się ze sobą. Reggin podejmuje różne prace, ale nigdzie nie potrafi zagrzać dłużej miejsca.

Odcinek 2.

Do domu obok wprowadza się nowy sąsiad – David, z zawodu księgowy. Reggie umawia się z nim na drinka. Postanawia zarabiać na życie pieczeniem chleba i sprzedawaniem go na targu. Niestety ludzie nie doceniają jego wyrobów. W Groomtechu Anthony dostaje awans, ale nie czuje się dobrze na tym stanowisku. Sytuacja finansowa Nicoli i Reggie’go wygląda coraz gorzej. Mężczyzna musi wrócić do pracy. Prosi Chrisa na kolanach o przywrócenie na dawne stanowisko. Niestety Chris właśnie sam stracił pracę. Reggie obejmuje jego posadę – zostaje dyrektorem Groomtechu.

Odcinek 3.

Reggie rozpoczyna pracę na stanowisku dyrektorskim. Przysługuje mu samochód z szoferem. Daje swoim podwładnym więcej swobody np. Vicky może udekorować swoje biurko, pracownicy nie muszą nosić krawatów, zostaje zatrudniona miła starsza pani do parzenia herbaty, wszyscy dostają ciepłe kapcie…

Marion i William drobiazgowo przygotowują swój ślub. Reggie wzywa do gabinetu Jasmine. Chce wyjaśnić dwuznaczną sytuację, która im się przytrafiła. Fox nalega, aby Reggie rozpoczął psychoterapię w wewnętrznym ośrodku. Sue proponuje mu terapię płaczu. Nicole prosi go, aby przeprosił Davida, nowego sąsiada, za nieudane wyjście do pubu i zaprosił go na kolację do domu. Kobieta próbuje zająć wolny czas wyrobami z wikliny, ale to zajęcie nie przynosi zbyt dobrych rezultatów. Czuje się teraz trochę zagubiona i niepotrzebna. Natomiast Reggie wprowadza wciąż nowe pomysły - elastyczny czas pracy oraz inicjatywę „Jak nie zwariować w pracy?”. Zabiera kolegów na lunch i do kina w godzinach pracy. Do biura przychodzi teść Reggiego, William. Chce się wycofać z planów małżeńskich. Prosi zięcia, aby powiedział o tym swojej żonie i matce. Na kolację przychodzi David. Miło rozmawia z Nicolą. Przewodniczący rady nadzorczej wzywa Reggie’go na dywanik. Zarząd jest zaniepokojony jego luźnym sposobem zarządzania firmą. Reggie przedstawia nową strategię: produkty żywieniowe - niezaparzona herbata, wino niezdatne do picia lub pudełko ciasteczek, które razi prądem, oraz płyty DVD, które znikają pod wpływem kontaktu z powietrzem i jadalne meble.

Odcinek 4.

Nicola czuje się samotna i odrzucona. Reggie mnóstwo czasu spędza ze swoimi pracownikami na różnego rodzaju imprezach integracyjnych. Nicola coraz więcej czasu poświęca Davidowi; chodzą razem na basen. Groomtech przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej linii produktów o nazwie „Badziewie”, o zapachach przywołujących wspomnienia np. niedzielnej pieczeni lub pierwszej dziewczyny. Na terapii Sue proponuje grę w skojarzenia. Reggie przyznaje, że firma i tak szła na dno. Jego nowe pomysły przynajmniej sprawią, że będzie to spektakularne odejście. Przewodniczący rady nadzorczej daje Reggiemu dwa tygodnie na to, aby jego pomysły zaczęły przynosić zyski, inaczej straci pracę. Cała rodzina próbuje powiedzieć Marion, że William nie chce się z nią żenić, ale kobieta nie przyjmuje tego do wiadomości. Jasmine przynosi najnowsze dane dotyczące sprzedaży „Badziewia” – towar znika z półek! Reggie chce zabrać 280 osób na lunch do Paryża. William przychodzi na spotkanie z Marion w towarzystwie Anthony’go. Mężczyźni twierdzą, że zakochali się w sobie, dlatego ślub nie może się odbyć. Nicola robi wszystko, aby jej mąż poświęcił jej trochę uwagi, ale Reggi jest ciągle zajęty. Przewodniczący rady nadzorczej chce, aby nowy dyrektor zaczął ciąć koszty, co oznacza zwolnienia pracowników.

Premiera 21.11.2010 (niedziela) o godz. 16.40

Emisja odcinków o godz. 17.15 w sobotę i 16.45 w niedzielę.

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=4H3I-yyaYoc

27 MINUT SPÓŹNIENIA – sezon 2

(REGGIE PERRIN)

Serial komediowy, 6 x 30 godz., Wielka Brytania 2010

Reżyseria: Dominic Brigstocke

Scenariusz: Simon Nye, David Nobbs

Występują: Martin Clunes, Fay Ripley, Neil Stuke, Lucy Liemann, Jim Howick, Nick Mohammed, Susan Earl, Kerry Howard, Geoffrey Whitehead, Wendy Craig              Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

drejmer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »